احتمال بازگشایی مدارس تهران تا انتها هفته چقدر است؟ ، دانش آموزان می توانند ناقل کرونا باشند

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران درباره بازگشایی مدارس تهران تا خاتمه هفته شرح داد.

احتمال بازگشایی مدارس تهران تا انتها هفته چقدر است؟ ، دانش آموزان می توانند ناقل کرونا باشند

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از تسنیم، مسعود ثقفی سخنگوی آموزش وپرورش شهر تهران درباره شرایط تعطیلی مدارس و آموزش مجازی به دانش آموزان اظهار کرد: شرایط ویژه فعلی نیازمند یک تدبیر اساسی بود تا مسئله ای در فرایند تحصیلی دانش آموزان ایجاد نشود. در اینجا دو مشکل وجود داشت؛ نخست اینکه آموزش ها متوقف نشود و دوم اینکه برای جبران زمان ازدست رفته آموزش کوشش کنیم.

وی اضافه کرد: با توجه به این شرایط، هم اکنون برای متوقف نشدن فرایند آموزش از شبکه آموزش استفاده می کنیم و تمام دوره های تحصیلی می توانند دروس را پیگیری نمایند پس از عادی شدن شرایط بخشی از عقب افتادگی زمانی را در مدارس جبران خواهیم کرد.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران با اشاره به روش های مختلف برای جبران آموزش های ازدست رفته در مدارس اظهار کرد: آموزش به وسیله شبکه آموزش یکی از این روش هاست اما وزارت ارتباطات نیز بستر دیگری را فراهم می نماید و همکاران ما در مدارس هم از فضاها و شبکه ها استفاده می نمایند تا دانش آموزان از نظر درسی آسیبی نبینند و از هر راهی که ممکن است کوشش می کنیم تا فرایند آموزش دانش آموزان متوقف نشود.

ثقفی در پاسخ به این پرسش که آیا فرایند تعطیلات برای مدارس به صورت قطره چکانی خواهد بود، اظهار داشت: وزیر بهداشت این هفته را هفته بحرانی و پیک این بیماری اظهار داشت. هر زمانی که ستاد پیشگیری از کرونا در مورد تعطیلی مدارس به نتیجه ای برسد، تمدید تعطیلی را اعلام می نماید. به نظر نمی رسد این هفته هم مدارس تهران باز شوند. اما به هر حال فرایند اطلاع رسانی در اختیار ستاد کروناست و ما دخالتی در این موضوع نداریم و هرچه به مصلحت کشور است تصمیم گیری و اعلام می نمایند.

وی شیوع کرونا را مقدمه ای برای توسعه تعامل آموزش و پرورش با وزارت ارتباطات و فراوری روش های نوین برای ارائه آموزش ها و جبران دروس عقب افتاده دانست و گفت: ظرفیت بسیار خوبی در فضای مجازی و سایر فضاهای تکنولوژی وجود دارد و پیشنهاد وزیر ارتباطات هم بسیار خوب است و در گیرودار این بیماری به روش های نوین از آموزش نزدیک می شویم که می تواند فرایند آموزش ما را در آینده متحول کند.

سخنگوی آموزش و پرورش تهران که در یک برنامه رادیویی سخن می گفت، در پایان اظهار کرد: ما هیچ آماری مبنی بر مبتلا شدن دانش آموزان به ویروس کرونا نداریم و آمارها در اختیار وزارت بهداشت است اما ظاهراً قشر دانش آموزان تا به امروز درگیری مستقیمی با بیماری نداشتند اما ممکن است ناقل ویروس به خانواده ها باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "احتمال بازگشایی مدارس تهران تا انتها هفته چقدر است؟ ، دانش آموزان می توانند ناقل کرونا باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال بازگشایی مدارس تهران تا انتها هفته چقدر است؟ ، دانش آموزان می توانند ناقل کرونا باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید