افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در استان تهران

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از افزایش تعداد بیماران بستری در استان تهران خبر داد و گفت: در مقایسه با هفته گذشته، موارد جدید بستری و موارد عمومی بستری در تهران 14.9 درصد افزایش داشته است.

افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در استان تهران

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ورزشی چلسی، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری 534 بیمار کرونایی در مجموعه بیمارستان ها در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این آمار 111 نفر در بخش مراقبت ویژه بستری شدند. در مقابل 324 بیمار نیز در 24 ساعت گذشته ترخیص شدند.

وی ادامه داد: مدتی آمار بستری پایین تر از 500 نفر در روز گزارش می شد، اما در طول سه روز اخیر این آمار افزایش یافته است.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: 8 درصد از افرادی که در روز گذشته در بخش سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران مراجعه کردند، نیاز بستری داشتند.

زالی متذکر شد: در مقایسه با هفته گذشته موارد جدید بستری و موارد عمومی بستری در تهران 14.9 درصد افزایش داشته است. این آمار نشان می دهد با افزایش تعداد ابتلا به بیماری با شیب ملایم رو به رو خواهیم بود.

وی مطرح نمود: کماکان تهران طبق شاخص های تعریف شده، قرمز تلقی می شود و به نظر می رسد هفته آینده شرایط مشابهی را تجربه می کنیم؛ از همین رو، محدودیت های اعمال شده در هفته آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به استقرار محدودیت های بند 3 و 4 مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، بیان نمود:مهم ترین مسأله کاهش حضور و دورکاری کارمندان تا سرانجام شهریور ادامه پیدا خواهد کرد.

زالی شرح داد: در هفته های اخیر استفاده منظم تر از ماسک و رعایت شیوه نامه های بهداشتی در محیط های اجتماعی، آمار قابل قبولی را به خود اختصاص داده است؛ همچنین امیدواریم در کنار این موارد، عدم حضور گروه های آسیب پذیر در اماکن عمومی و تجمعات و پرهیز از سفر های غیرضروری مورد توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آمار بستری بیماران کرونایی در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید