توصیه های وزارت بهداشت به مبتلایان HIV در بحران کرونا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، خبرنگاران : سخنگوی وزارت بهداشت توصیه هایی را به مبتلایان اچ آی وی در دوران همه گیری کرونا ارائه داد.

توصیه های وزارت بهداشت به مبتلایان HIV در بحران کرونا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری با اشاره به روز جهانی ایدز، گفت: امروز اول دسامبر به عنوان روز جهانی ایدز نام گذاری شده است. هنوز سوالات متعددی در زمینه عوارض بیماری کووید-19 در اچ آی وی وجود دارد و مطالعات بیشتری احتیاج است تا بتوان اظهار دقیق تری در این زمینه انجام داد.

وی اضافه نمود: البته به طور کلی به نظر می رسد که مرگ و میر ناشی از کووید-19 در افرادی که با اچ آی وی زندگی می نمایند با سایر افراد تفاوت چندانی ندارد و عملا عواملی که افراد عادی را مستعد خطر و عوارض شدیدتر بیماری کووید-19 می نماید، مواردی مانند سن بالا، چاقی، داشتن بیماری زمینه ای و... در افراد مبتلا به اچ آی وی نیز صادق است.

لاری ادامه داد: شکی نیست که برای مقابله با بیماری کووید-19 باید سیستم ایمنی فرد تقویت گردد. بنابراین توصیه ما به بیماران مبتلا به اچ آی وی در این دوران این است که مصرف داروهای ضد رترو ویروسی را (داروهایی هستند که برای درمان عفونت با گروه رتروویروس ها عمدتا برای درمان عفونت ویروس نقص ایمنی اکتسابی یا ویروس ایدز (HIV)- به کار می فرایند) به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند. زیرا مصرف این داروها تاثیر بسزایی در حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی این افراد دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید نمود: مبتلایان به اچ آی وی به طور منظم ورزش نمایند، رژیم غذایی سالم و متوازن در پیش گیرند و ضمن پرهیز از هرگونه استرس و اضطراب، استراحت و خواب کافی و مطلوب داشته باشند.

منبع: اقتصادنیوز

به "توصیه های وزارت بهداشت به مبتلایان HIV در بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های وزارت بهداشت به مبتلایان HIV در بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید