دوترته یک ماه حقوقش را به مبارزه با کرونا در فیلیپین اختصاص داد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری فیلیپین گفت، رئیس جمهوری این کشور حقوق یک ماه خود را به مبارزه با کروناویروس اختصاص داده است.

دوترته یک ماه حقوقش را به مبارزه با کرونا در فیلیپین اختصاص داد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چند روز پیش، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین اظهار کرد، به پلیس و ارتش کشورش دستور کشتن آن دسته از کسانی را داده است که ممنوعیت های مربوط به خارج نشدن از خانه با هدف مقابله با کرونا را زیر پا می گذارند.

سالوادور پانلو، سخنگوی دوترته در بیانیه ای گفت، رئیس جمهوری فیلیپین حقوق یک ماه خود را برای کمک به حل بحران شیوع کرونا در کشورش اختصاص می دهد.

او اضافه نمود که به غیر از رئیس جمهوری، تعداد زیادی از اعضای کابینه دولت وی نیز متعهد به کاهش 75 درصد از حقوق ماهانه خود در فاصله آوریل تا دسامبر سال جاری با هدف اختصاص آن به این منظور شده اند.

پانلو مطرح نمود: عده ای دیگر از مقامات هم داوطلبانه خواستار کسر از حقوقشان در تمام دوران شرایط اضطراری مربوط به بیماری با هدف همبستگی با هموطنان و کمک به تلاش های دولت برای متوقف ساختن شیوع کرونا شده اند.

رییس جمهوری فیلیپین که به اظهارات جنجالی معروف است، به تازگی به افرادی که مقررات قرنطینه در این کشور را رعایت نکنند، هشدار داد.

او در یک سخنرانی تلویزیونی به موضوع شیوع ویروس کووید-19 در کشورش پرداخت و تأکید کرد، ضروری است که همه شهفرایندان این کشور برای مقابله با کرونا همکاری لازم را داشته باشند و از تدابیر اتخاذ شده در زمینه قرنطینه خانگی پیروی کنند.

او در این صحبتهایش خاطر نشان کرد: اوضاع در حال وخامت است. از این رو، یک بار دیگر به شما درباره جدی بودن مشکل می گویم و این که باید حرف شنوی داشته باشید.

رییس جمهوری فیلیپین ادامه داد: دستور من به پلیس و ارتش این است... اگر مسئله ای ایجاد شود و این اتفاق رخ دهد که برخی با شما درگیر شوند و جانتان به خطر افتد، به آنها شلیک کنید و بکشیدشان.

دوترته به افرادی که در فرایند اجرای مقررات قرنطینه در این کشور مشکل ایجاد کنند، هشدار داد و گفت: متوجه شدید؟ مرگ. به جای ایجاد مشکل، دفنتان می کنم!

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دوترته یک ماه حقوقش را به مبارزه با کرونا در فیلیپین اختصاص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوترته یک ماه حقوقش را به مبارزه با کرونا در فیلیپین اختصاص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید