رسانه های افغانستان: خدمات کنسولی سفارت ایران در کابل متوقف شده است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سفارت ایران در کابل در اطلاعیه ای اظهارداشت که برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ارائه خدمات به مراجعان افغانستانی را متوقف کرده است.

رسانه های افغانستان: خدمات کنسولی سفارت ایران در کابل متوقف شده است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ ورزشی چلسی، سفارت جمهوری اسلامی در کابل امروز اعلام کرد که به منظور رعایت نکات بهداشتی در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ارائه خدمات به مراجعین افغانستانی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

رسانه ها در افغانستان گزارش دادند که در این اطلاعیه آمده است: بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به اطلاع شهروندان محترم افغانستان می رساند به منظور رعایت نکات بهداشتی در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ارائه خدمات به مراجعین عزیز از روز دوشنبه 5 اسفند، حوت 1398 تا اطلاع ثانوی متوقف می نماید. هرگونه اطلاعات جدید در این رابطه، متعاقباً به اطلاع همگان خواهد رسید.

این در حالی است که شورای امنیت ملی افغانستان به دنبال خبر وجود کرونا در ایران، تمام تمام رفت وآمدهای زمینی و هوایی به کشورمان را به طور موقت ممنوع کرده است.

این تصمیم در جلسه ای اتخاذ شد که به ریاست حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا برگزار شده بود.

تصمیم مسدود شدن مرزهای افغانستان و ایران، هزاران نفر در دو سوی مرز را با بلاتکلیفی روبرو کرده است.

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر شورای امنیت ملی افغانستان، واردات مرغ و تخم مرغ نیز به طور موقت از ایران و پاکستان متوقف شده است.

در این جلسه درباره دیگر اقدامات پیشگیرانه نیز مصاحبه صورت گرفت و فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت افغانستان نیز شرح داد که آمادگی های لازم برای تشخیص بیماران، قرنطینه و درمان آن ها در پایتخت افغانستان و دیگر ولایت های این کشور اتخاذ شده است.

مقامات وزارت بهداشت افغانستان پیش از این نیز برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا مرزهایش با کشور چین و تاجیکستان را مسدود کرده بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رسانه های افغانستان: خدمات کنسولی سفارت ایران در کابل متوقف شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه های افغانستان: خدمات کنسولی سفارت ایران در کابل متوقف شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید