مبلمان حصیری طبیعی یا مصنوعی، انتخاب شما برای پاسیو جذاب چیست؟

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، یک پاسیوی راحت و جذاب می تواند مکانی جالب برای تفریح و سرگرمی باشد، به خصوص اگر بتوان یک دست مبلمان حصیری (Wicker Furniture) زیبا باکیفیت را به آن اضافه نمود. این نوع مبلمان باغی، بسیار شیک و کاربردی است و به راحتی می توان آن را با دکوراسیون سنتی یا مدرنِ فضای باز در هم آمیخت. مبلمان حصیری از رشته های حاصل از الیاف گیاهی ساخته شده که به یاری دست در هم تنیده می شوند. این مبلمان سبکی طبیعی و منحصربه فرد را به فضای باز می دمد، به طوری که می تواند لذت حضور در چنین محیطی را دوچندان کند؛ با ویکی ساختمون همراه باشید..

مبلمان حصیری طبیعی یا مصنوعی، انتخاب شما برای پاسیو جذاب چیست؟

انواع مبلمان حصیری

مبلمان حصیری در دو نوع کلی، طبیعی و مصنوعی موجود هستند. در حالی که هر دو نوع از بافندگی به عنوان روش اصلی ساخت استفاده می نمایند، اما محصول نهایی تفاوت زیادی با یکدیگر دارد.

مبلمان ساخته شده از حصیر طبیعی

حصیر طبیعی را می توان از چوب خیزران، بید، علف دریایی و رافیا تهیه کرد. برای مدتی، حصیرها را از رشته های گیاهی موجود در نی ها می ساختند. یکی از محبوب ترین مواد برای ساخت حصیرها، چوب خیزران، ساقه یا تنه درخت نخل خرما است. خیزران می تواند به طول تقریباً 183 متر رشد کند. لایه بیرونی آن، نیشکر نامیده می گردد و پوست داخلی آن نی است. توجه به این نکته لازم است که یک قطعه مبلمان حصیری ممکن است انواع مختلفی از مواد را در خود جای دهد.

مبلمان ساخته شده از حصیر طبیعی، به دلیل حس خوب و ظاهری که دارد، سال ها است محبوب همگان می باشد. این نوع مبمان به دلیل بافت طبیعی اش، خاصیت ارتجاعی خاصی را ارائه می دهد. در کنار حس و حال خوبی که این مبلمان باغی ایجاد می نماید، حصیر طبیعی نیز پتانسیل زیادی برای خلاقیت دارد. نه تنها الگوهای مختلف امکاناتی را ارائه می دهند، بلکه رنگ طبیعی مبلمان حصیری را نیز می توان سفارشی کرد.

بافت طبیعی جایگاه های حصیری، بسیار شبیه به چوب طبیعی هستند. بعد از سنباده زدن و درزگیری، جایگاه ها را می توان در یک رنگ یا رنگ های گوناگونی، رنگ آمیزی کرد. در حالی که ممکن است ظاهر و احساس حصیر طبیعی جذاب باشد، اما بیشتر این محصولات فقط در داخل خانه و خارج از نور مستقیم خورشید مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از شرکت ها برای روکش کردن و عایق کردن قطعات حصیر طبیعی، پوشش هایی مقاوم در برابر رطوبت و یا در برابر شرایط آب و هوایی را ارائه می دهند.

مطلب پیشنهادی: مبلمان فضای باز : بهترین گزینه برای تراس یا حیاط شما!

برای حفظ و نگهداری از حصیرهای طبیعی، توصیه می گردد که قطعات را از غبار پاک کنید و سپس با استفاده از محلول رقیق شده صابون و روغن های مخصوص آنها را تمیز کنید. این به معنای درخشش بیشتر مبلمان حصیری است. جهت تمیز کردن قطعات شنماینده بید یا نیشکر، خیساندن قطعات آن ها از طریق آب، یاری می نماید تا بخشی از طبیعت جذاب خود را دوباره به دست آورند.

مبلمان ساخته شده از حصیر مصنوعی

نوع جدیدی از مبلمان حصیری موجود در بازار، حصیر مصنوعی است. این نوع مبلمان باغی معمولاً از رزین یا وینیل ساخته شده است، که در اصل نوعی پلاستیک است. رزین یا وینیل از نوارهای باریکی ساخته می شوند و سپس برای پوشاندن قاب مبلمان بافته می شوند که معمولاً وزن بسیار سبکی دارند، بعضی از شرکت ها از رزین های از پیش رنگ شده استفاده می نمایند.

به جای رنگ کردن آن بعد از اتمام ساخت، در واقع رنگ در هر نوار رزین ادغام می گردد که به مقاومت محصول نهایی در برابر آب و هوا می افزاید و کم رنگ شدن آن را کاهش می دهد. حصیر مصنوعی در طیف وسیعی از رنگ ها از قهوه ای تیره تا سفید قابل خریداری هستند. این نوع از حصیر ها، به دلیل آرایش شیمیایی که دارند، مناسب مبلمان فضای باز هستند و می توانند در برابر رطوبت و اشعه ماورا بنفش نور مقاومت نمایند.

مطلب پیشنهادی: میز و جایگاه فضای باز : دورهمی آخر هفته با بهترین مبلمان باغی

مبلمان حصیری مصنوعی نیز به نگهداری بسیار محدودی احتیاج دارد. اگر یک قطعه از آن کثیف گردد، می توان آن را به راحتی با آب شستشو داد. برای پاک کردن عمیق تر، آن را با صابون ملایم بشویید. برای گرم تر کردن و راحتی بیشتر مبلمان ساخته شده از حصیر مصنوعی، بسیاری از شرکت ها پارچه های مناسب برای فضای باز را برای کوسن ها پیشنهاد می دهند. بسیاری از پارچه های مورد استفاده در فضای باز، ضد رنگ و ضد آب هستند و همچنین تمیز کردن آنها بسیار آسان است.

مزایا و معایب مبلمان حصیری برای مبلمان باغی

حصیر نوعی بافت است که از نی یا چوب خیزران است که از آن برای ساختن مبلمان استفاده می گردد. مبلمان حصیری مورد استفاده در فضای بیرونی، قابلیت تطبیق پذیری با طبیعت را دارد. مبلمان حصیری حتماً لازم نیست قهوه ای رنگ باشد و می تواند به هر رنگی فراوری گردد. به هر روی، برای مبلمان حصیری مزایا و معایب زیادی وجود دارند که به توضیح زیر هستند:

دوام و کیفیت ساخت

متریال استفاده شده در ساخت مبلمان حصیری، فوق العاده قوی و بادوام است. چه از چوب خیزران باشد و چه از نِی یا بامبو، قبل از تبدیل شدنشان به مبلمان مخصوص دکوراسیون باغی، آنقدر بادوام هستند که هنگامی که رشته ها روی یک قاب بافته می گردد، مقاومت و دوام آن افزایش می یابد. اگر در حال خرید مبلمان حصیری ساخته شده از متریال طبیعی هستید، باید بدانید که یکی از معایب آنها می تواند پوسیدگی و آفت زدگی باشد.

ممکن است این نوع مبلمان نسبت به آب و هوای شدید نیز حساس باشد، اما برای مقابله با آب و کپک می توان از لاک استفاده کرد. این کار باعث می گردد تا پوشاندن حصیر طبیعی جهت حفظ تمیزی، کاری آسان گردد. مبلمان حصیری که از رزین یا سایر مواد ساخته شده مصنوعی هستند، یک مجموعه مبلمان زیبا را برای پاسیو به ارمغان می آورد. حصیر ساخته شده از این نوع مواد، چیزی نیست که احتیاج به مراقبت هفتگی یا ماهانه داشته باشد، فقط اگر کثیف شد، آن را می توان به راحتی پاک کرد.

زیبایی و ایمنی مبلمان حصیری

زیبایی، عمق و گرمی در حصیر طبیعی وجود دارد که به هیچ وجه قابل وصف نیست. این نوع مبلمان، گرمای خاصی ایجاد می نماید که باعث می گردد افراد تعاملات مثبتی با یکدیگر داشته باشند. طرح شبکه شبکه حصیر به تنهایی می تواند سبک زیباشناسی منحصربه فردی را تداعی کند. مبلمان حصیری برای استفاده در خارج از منزل بی خطر است، زیرا به دلیل محکم و ثابت بودنشان، خطری ایجاد نمی نمایند. این نوع مبلمان ضمن سبک بودن، پایدار نیز هستند. اگر بچه ها روی جایگاه حصیری بازی نمایند، آسیبی به مبلمان وارد نخواهد شد.

حصیر، انتخابی عالی برای مبلمان باغی

مبلمان حصیری را می توان در داخل منزل نیز استفاده کرد، اما بهترین گزینه برای این نوع از مبلمان، استفاده در فضای باز است. این نوع مبلمان باغی، از قاب های فلزی محکم و مواد با دوامی برای نیمکت ها و جایگاه ها ساخته شده اند که با کوسن های زیبا همراه هستند. بیشتر مبلمان استفاده شده در فضای باز، مواردی شامل جایگاه و میزهای جانبی را نیز به همراه خواهند داشت که همه آنها از حصیر ساخته شده اند.

گشاد و شُل شدن بافت مبلمان حصیری

هنگام خرید مبلمان حصیری، باید مطمئن شوید که محصول نهایی باکیفیت است. اگر قسمت های گشاد و سستی که به درستی بافته نشده اند بر روی محصول وجود داشته باشند، این نقاط بعداً به طور کامل باز خواهند شد. این مشکل می تواند زیبایی کل مجموعه را تحت شعاع قرار دهد! بافت گشاد نیز می تواند بسیار ناراحت نماینده باشد. اگر بافت روی یک جایگاه یا دسته آن شل گردد، می تواند بدن هر کسی که بر روی جایگاه حصیری نشته است را خراش دهد. همچنین ممکن است لباس افراد هنگام عبور از جایگاه به آن گیر کند. مبلمان حصیری بی کیفیت، اغلب قیمت بسیار پایینی دارد.

میزان راحتی مبلمان ساخته شده از حصیر

مبلمان حصیری همواره راحت ترین گزینه نیست! این موضوع در خصوص بیشتر مبلمان چوبی نیز صادق است. سِت مبلمان باغی که برای فضای باز خود انتخاب می کنید، باید دارای بالشتک هایی برای افزایش راحتی باشند. این بالش های نرم روی جایگاه ها قرار می گیرند تا افراد بتوانند حدبیشتر راحتی را تجربه نمایند.

نمی خواهد مبلمان حصیری طبیعی که کفی راحتی ندارند را انتخاب کنید. خوشبختانه مبلمان فضای باز معمولاً همراه با لوازم جانبی هستند. بعضی حتی دارای بالش های رنگی اضافه و سایر لوازم جانبی هستند که هدفشان راحتی بیشتر کاربران است.

کلام آخر

این که آیا به حصیر مصنوعی یا طبیعی علاقه دارید، انتخاب شما درست مانند سایر انواع مبلمان، به طیف وسیعی از کیفیت ها، قیمت ها و سبک این نوع مبلمان بستگی دارد. متنوع بودن حصیر ها، این اجازه را به افراد می دهند تا از آن ها برای مطابقت با سبک مورد احتیاج خود، استفاده نمایند. در طی قرون متمادی، مبلمان حصیری به دلیل ویژگی های بی نظیر و سازگار بودن، بسیار محبوب و پرطرفدار هستند.

منبع: ویکی ساختمان

به "مبلمان حصیری طبیعی یا مصنوعی، انتخاب شما برای پاسیو جذاب چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلمان حصیری طبیعی یا مصنوعی، انتخاب شما برای پاسیو جذاب چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید