هتل بی نظیر ترکیه که بالای موزاییک های زیبای باستانی معلق است: هتل - موزه آنتاکیا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سال 2009، برای احداث هتلی در آنتاکیا در کشور ترکیه، کارگران در حال حفاری بردند که ناگهان به بقایای یک اثر مهم و زیبای باستانی رسیدند: موزاییک های پهناوری از 2300 سال پیش.

هتل بی نظیر ترکیه که بالای موزاییک های زیبای باستانی معلق است: هتل - موزه آنتاکیا

احداث هتل بلافاصله متوقف شد تا منطقه کاوش باستانشناسی گردد. 6 ماه تمام این موزاییک ها از که از زمان احداث تا به حال 13 تمدن مختلف را بر بالای خود احساس کرده اند، مورد آنالیز قرار گرفتند.

عاقبت تصمیم گرفته شد که بدون آسیب رسیدن به موزاییک ها یا متوقف شدن کل پروژه هتل، یک پروژه جسورانه و خلاقانه صورت بگیردو

معمار ترک به نام امره آرولات یک هتل 200 اتاقی پنج طبقه را طراحی کرد. این هتل بر روی ستون های فلزی معلق است. طبقه زیرین این هتل با کفی و دیواره های شیشه ای بر این موزاییک ها مشرف است و بر آنها دید دارد و منظره ای بس زیبا از موزاییک های باستانی 10 هزار متر مربعی را ایجاد می نماید.

آنتاکیا در نزدیکی شهر باستانی انطاکیه Antioch واقع شده است که قرن 4 پیش از میلاد احداث شد و تا قرن اول پیش از میلاد مرکز قدرت سلوکی ها بود.

تصور می گردد که این موزاییک ها بخشی از معماری یک ساختمان اداری عظیم بوده باشند.

انطاکیه اواخر قرن چهارم قبل از میلاد توسط سلکوس اول نیکاتور بنیان قرار گرفت، او یکی از فرماندهان اسکندر کبیر بود. این شهر از نظر جغرافیایی، نظامی و موقعیت مالی برای ساکنینش سودمند بود، بخصوص ویژگی هایی چون تجارت ادویه، جاده ابریشم و راه شاهی. نهایتاً این شهر با شهر اصلی شرق نزدیک یعنی اسکندریه به رقابت پرداخت. انطاکیه تا 63 قبل از میلاد، زمانی که رومی ها کنترل آن را بدست گرفتند پایتخت امپراتوری سلوکی بود. رومی ها آنجا را محل استقرار حکومت خویش ساختند.

منبع: یک پزشک

به "هتل بی نظیر ترکیه که بالای موزاییک های زیبای باستانی معلق است: هتل - موزه آنتاکیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل بی نظیر ترکیه که بالای موزاییک های زیبای باستانی معلق است: هتل - موزه آنتاکیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید