کرمانشاهیان سال گذشته 25 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، خبرنگاران/کرمانشاه معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه از پرداخت بیش از 25 میلیارد تومان زکات طی سال گذشته در استان اطلاع داد.

کرمانشاهیان سال گذشته 25 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

غلامرضا نصوری در گفت و گو با وبلاگ ورزشی چلسی، با اشاره به رشد بیش از 60 درصدی پرداخت زکات در استان در سال گذشته، گفت: در این سال مردم استان بیش از 25 میلیارد و 400 میلیون تومان پرداخت زکات داشتند که این میزان نسبت به سال 1397 با جمع آوری 15 میلیارد و 900 میلیون تومان زکات، رشد 60 درصدی داشته است.

وی اضافه نمود: همچنین سال گذشته نسبت به برنامه متعهد شده که جمع آوری 9 میلیارد و 400 میلیون تومان زکات بود، تقریبا رشد 270 درصدی داشته ایم.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات بر داشتن 9 چیز از جمله گندم، جو، خرما، کشمش، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره واجب است، گفت: در مناطق اهل تسنن استان زکات مال التجاره نیز پرداخت می گردد.

نصوری اعلام نمود: بعد از شهرستان کرمانشاه که نیمی از جمعیت استان را دارد، شهرستان سرپل ذهاب در استان رتبه بعدی پرداخت زکات را به خود اختصاص داده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه زکات جمع آوری شده در هر شهر و روستا در همان محل صرف برطرف احتیاج احتیاجمندان و انجام پروژه های عام المنفعه می گردد، گفت: در هر شهر و روستا شورای زکات فعال است و بعد از جمع آوری زکات، در همان محل هزینه کرد آن نیز انجام می گردد.

وی اضافه نمود: از محل زکات سال گذشته 60 درصد آن صرف برطرف احتیاج محرومان و 40 درصد آن نیز صرف ساخت پروژه های عام المنفعه مانند پُل، غسالخانه و ... شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرمانشاهیان سال گذشته 25 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمانشاهیان سال گذشته 25 میلیارد تومان زکات پرداخت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید