کمک 200هزار دلاری کارلوس کی روش؟ هیچ کس در مشهد تایید نمی کند!

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، ماجرای طلب 200 هزاردلاری کارلوس کی روش از فدراسیون فوتبال ایران سر از مشهد درآورده است. سرمربی سابق ملی فوتبال ایران ماه ها بعد از رفتنش از ایران همچنان درگیر پرونده مالی اش با فدراسیون است و هنوز نتوانسته است همه پول های خود را از طرف ایرانی بگیرد.

کمک 200هزار دلاری کارلوس کی روش؟ هیچ کس در مشهد تایید نمی کند!

کی روش پرتغالی مثل بسکمک از خارجی هایی که در ایران کار کرده اند، درست بعد از خاتمه کارش به دنبال دریافت طلب های خود است. او با کمک وکلای بین المللی اش به دنبال دریافت بقیه قرارداد خود از ایران است که برای آن رقم 200 هزار دلار اعلام شده است. این عدد که البته حرف و حدیث کم نداشته، حالا در ادامه حواشی بی خاتمه خود به مشهد رسیده است. شهری که گفته می شود کارلوس کی روش بخشی از طلب دویست هزاردلاری اش را به 2 مؤسسه خیریه در این شهر بخشیده است. اینکه کدام مؤسسه ها در مشهد این پول را گرفته اند، یا حتی قول دریافتش را گرفته اند، پرسشی است که تقریبا هیچ کس جوابش را نمی داند، اما این خبر همه جا پخش شده است.

البته که نه کی روش و نه فدراسیون فوتبال به طور رسمی خبر را تأیید نکرده اند، اما هیچ تکذیبیه ای هم منتشر نشده است و در طول 3 روزی که از انتشار این خبر گذشته است، هیچ گونه واکنش رسمی مبنی بر کذب بودن این خبر دیده نشده است.

ابهام ماجرا

همه می دانند کارلوس کی روش با اینکه بسیار اهل حساب و کتاب است و به قول معروف از یک ریال حق خودش هم نمی گذرد، اما دست به خیر هم دارد و این خصیصه را در مدت 8 سال حضورش در ایران بار ها و بار ها نشان داده است. کی روش بار ها تیم ملی فوتبال را به مراکز خیریه مختلف می برد و حتی یک بار پیش از جام جهانی 2018 خودش و چندنفر از بازیکنان اصلی تیم ساعت ها به یک مرکز نگهداری بچه ها بی سرپرست رفتند و هدایای زیادی به آن ها دادند.

این سابقه نیک کی روش به باورپذیر بودن این خبر کمک کرده است و حالا خیلی ها بدون اینکه بدانند این خبر از اصل صحت دارد یا نه، به دنبال یافتن خیریه هایی هستند که گفته می شود بخشی از طلب دویست هزار دلاری کی روش را گرفته اند. خیریه هایی که کسی به درستی نمی داند چه نامی دارند و چرا کی روش آن ها را انتخاب کرده است.

ماجرا زمانی مبهم تر می شود که بدانیم که همه بازدید های کی روش از مراکز خیریه به پایتخت مربوط می شود و در تمام 8 سالی که در ایران حضور داشت، هرگز به مراکز خیریه مشهد یا شهرستان دیگری نرفت و به این دلیل نباید هیچ شناختی از آن ها داشته باشد. البته کی روش در سال آخر حضورش در ایران سفری یک روزه به مشهد داشت، اما غیر از برگزاری یک کنفرانس مدیریتی و تبلیغاتی پر سود برای بانکی که او را به همین منظور به مشهد کشانده بود، هیچ کار دیگری نکرد و در مدت کمتر از 24 ساعتی که در مشهد بود، از اتاق هتلش هم خارج نشد.

می گویند کی روش بخشی از طلب دویست هزار دلاری خود را به 2 مؤسسه خیریه در مشهد داده است، اما هیچ مؤسسه ای این مسئله را تأیید نکرده است. مؤسسه خیریه همدم (فتح المبین)، گلستان علی (ع)، شهید بهشتی و فیاض بخش، 4 نهاد بزرگ و اصلی شهر مشهد در زمینه حمایت از افراد بی سرپرست و بدسرپرست هستند که همگی از این جریان بی خبرند و هیچ پولی به حساب های آنان واریز نشده است.

حتی هیچ حرفی هم با این 4 مؤسسه بزرگ که شهرت ملی دارند، زده نشده و آن ها می گویند در همان حدی که رسانه ها این خبر را منتشر کرده اند، اطلاعات دارند! غیر از این 4 نهادی که گفتیم، البته مشهد خیریه های دیگری هم دارد، اما هیچ کدام به شهرت این 4 مؤسسه که در همه ایران شناخته شده هستند، نیستند و بعید به نظر می رسد کی روش به مرکز دیگری این پول را داده یا قول پرداختش را داده باشد.

منبع: ایلنا

منبع: فرارو

به "کمک 200هزار دلاری کارلوس کی روش؟ هیچ کس در مشهد تایید نمی کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک 200هزار دلاری کارلوس کی روش؟ هیچ کس در مشهد تایید نمی کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید