29 کشته و زخمی درپی بارش شدید باران در پاکستان

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، بارندگی شدید در مناطق مختلف پاکستان طی 48 ساعت گذشته 14 کشته و بیش از 15 زخمی برجای گذاشته است.

29 کشته و زخمی درپی بارش شدید باران در پاکستان

به گزارش، رسانه های پاکستانی اعلام کردند بارندگی شدید در مناطق مختلف پاکستان طی 48 ساعت گذشته 14 کشته و بیش از 15 زخمی برجای گذاشته است.

به گفته منابع خبری، ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب پاکستان بیشترین خسارات و تلفات را متحمل شده به گونه ای که بر اثر ریزش سقف یک منزل مسکونی در منطقه مردان از نواحی این ایالت 7 نفر از اعضای یک خانواده از جمله 3 کودک جان خود را از دست دادند.

رسانه های محلی پاکستان با بیان اینکه برق گرفتگی ناشی از بارندگی شدید در مناطق مختلف ایالت خیبرپختونخوا پاکستان 10 زخمی برجای گذاشته، افزودند: رعد و برق شدید در منطقه جتوئی از بخش های ایالت پنجاب پاکستان نیز جان 2 کودک پاکستانی را گرفت.

بارندگی شدید همچنین منجر به ریزش دیوار مدرسه ای در منطقه سوات پاکستان شد؛ در این حادثه نیز یک دانش آموز پاکستانی کشته و 5 نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

منابع خبری در پاکستان اعلام کردند: بارندگی شدید باعث بالا آمدن سطح آب رودخانه ها در ایالت های پنجاب و خیبرپختونخوا و بروز سیلاب در بعضی از مناطق روستایی شده است.

منابع خبری با بیان اینکه بارندگی شدید در بعضی از شهر های عظیم پاکستان موجب آب گرفتگی و ایجاد مشکلاتی در عبور و مرور مردم شده افزودند: دستکم 4 نفر بر اثر بروز سیلاب ناشی از بارش شدید باران در مناطق روستایی پاکستان جان خود از دست داده اند.

به دلیل ضعیف بودن زیرساخت ها به ویژه در مناطق محروم کشور پاکستان باران های شدید در فصل های مختلف معمولا با خسارات و تلفات همراه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "29 کشته و زخمی درپی بارش شدید باران در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "29 کشته و زخمی درپی بارش شدید باران در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید