برندگان جشنواره فیلم لندن 2020 با درخشش اثر جدید وینتربرگ معین شد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، فیلم یک دور دیگر (Drunk) به کارگردانی توماس وینتربرگ و با بازی مدس میکلسن توانست جایزه عظیم جشنواره فیلم لندن 2020 را از آن خود کند.

برندگان جشنواره فیلم لندن 2020 با درخشش اثر جدید وینتربرگ معین شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین جهت را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

جشنواره فیلم لندن یکی از پنج رویداد مهم سالیانه سینمایی اروپا است و هرساله فیلم های تراز اول و قابل و توجه ای طی چند روز برای کسب جوایز این جشنواره با یکدیگر رقابت می نمایند. جشنواره سال جاری تحت تاثیر شیوع کروناویرس کمی فشرده تر و به صورت نیمه حضوری برگزار گشت، اما با این وجود آثار مهم و قابل توجه ای همچون انیمیشن روح از پیکسار، یک دور دیگر از توماس وینتربرگ، آمونیت از فرنسز لی و یا سرزمین خانه به دوش از کلویی ژائو که توانست شیر طلایی جشنواره ونیز را تصاحب کند در جشن سینمایی انگلیسی ها روی پرده رفتند.

  • فیلم یک دور دیگر؛ یکی از بهترین فیلم های وینتربرگ تا به امروز

فیلم یک دور دیگر به عنوان بهترین فیلم حاضر در جشنواره فیلم لندن 2020 انتخاب شده و جایزه بهترین فیلم مستند نیز به نقاش و سارق ساخته بنجامین ری رسیده است. جوایز بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم واقعیت مجازی نیز به ترتیب به فیلم های شاتل کاک به کارگردانی تامی گیلارد و از دست دادن پایان به کارگردانی آنا وست و دیوید کالانان تعلق گرفته است. همچنین مسئولین برگزاری این جشنواره سینمایی کتی بردی را به خاطر نخستین فیلمش، آتش وحشی، به عنوان استعداد بین المللی آینده دار انتخاب نموده اند.

برندگان جوایز اصلی این دوره جشنواره فیلم لندن توسط تماشاگران انتخاب شدند و به همین خاطر توماس وینتربرگ در پیغام خود پس از برگزیده شدن اثر جدیدش به عنوان بهترین فیلم این رویداد اینچنین ابراز شادمانی نموده است: ما از مخاطبین جشنواره فیلم لندن به خاطر این جایزه بسیار تشکر می کنیم. بسیار مفتخریم که این جایزه را از سینمادوستان انگلیسی دریافت کردیم. این افتخار بزرگی است و ما بسیار ناراحتیم که نمی توانیم در آنجا حضور داشته باشیم.

در این رویداد سینمایی 4 فیلم از سینمای ایران هم حضور داشتند که به توفیق چندانی دست نیافتند. خط فرضی به کارگردانی و نویسندگی فرنوش صمدی، شطرنج باد ساخته محمد رضا اصلانی و فیلم های کوتاه شاهد ساخته علی عسگری محصول ایران و بریتانیا و آشو ساخته جعفر نجفی به عنوان نمایندگان سینمای ایران در این جشنواره حضور داشتند.

داستان فیلم یک دور دیگر درباره چهار معلم میانسال است که قصد دارند زندگی جدیدی را شروع نمایند. آن ها تصمیم می گیرند روزانه مقدار معینی الکل مصرف نمایند؛ زیرا معتقدند مقداری الکل می تواند رنگ و بوی تازه ای به زندگی روزمره آن ها ببخشد، اما این تصمیم باعث می گردد تمام زندگی حرفه ای شان زیر و رو گردد. اغلب منتقدان بازی مدس میکلسن در این فیلم را ستوده اند و به طور کلی یک دور دیگر را اثری اصلاح طلبانه و انسان محبت آمیز خوانده اند.

منبع: Variety

منبع: دیجیکالا مگ

به "برندگان جشنواره فیلم لندن 2020 با درخشش اثر جدید وینتربرگ معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برندگان جشنواره فیلم لندن 2020 با درخشش اثر جدید وینتربرگ معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید