اکران 3 انیمیشن ایرانی در 3 جشنواره بین المللی

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، پویانمایی بارون می آد جرجر به کارگردانی مهین جواهریان در اولین روز از فروردین ماه سال 95 در جشنواره فیلم ریگارد کانادا به زبان فرانسه، نمایش داده می گردد. این پویانمایی کوتاه از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان با مضمونی شعرگونه و آهنگین است که در روایتی ساده آداب و سنن فرهنگ ایرانی و به ویژه مراسم عروسی را در قالب فرهنگ فولکلوریک به نمایش در می آورد.

اکران 3 انیمیشن ایرانی در 3 جشنواره بین المللی

جشنواره فیلم کوتاه ریگارد شامل بخش ویژه نوجوانان است که در بخش جنبی آن نیز بازار فیلمی برگزار خواهد شد. هدف انجمن تهیه نمایندگان فیلم کاروانه از تاسیس جشنواره بین المللی فیلم کوتاه ریگارد، خلق روایت تازه و فعالیت برای ارتقا، انتشار و گسترش فیلم کوتاه در سراسر دنیا برای عموم و نیز متخصصان سینما است.

جشنواره ریگارد از 26 اسفندماه 94 شروع شده و تا اول فروردین 95 در شهر سِگنی ایالت کبک کشور کانادا ادامه دارد. این دوره جشنواره ریگارد شامل رویدادهای ویژه ای با عنوان های سینِ پارک اوبرین، اسپیس ریگارد، چشم دیجیتال، نمایش خارج از سالن، تریلر 4، تجربه ONF، سکوت کوتاه و سخنران، شب کینومادا و زمینه کاری مشترک است.

در این رویداد فیلم هایی از کشورهایی کانادا، هلند، سوریه، لهستان، بورکینا فاسو، امارات متحده عربی، فرانسه، اسپانیا، آمریکا، آلمان، ایران، انگلستان و دانمارک به نمایش درمی آیند.

قلب مترسک روی پرده جشنواره انیمیشن هلند

قلب مترسک به کارگردانی غلامرضا کزازی در نوزدهمین جشنواره بین المللی انیمیشن هلند روز 26 اسفندماه امسال در شهر اوترخت کشور هلند به نمایش گذاشته شد.

این فیلم 11 دقیقه و 30 ثانیه ای در بخش مسابقه بچه ها و نوجوانان در کنار 7 فیلم کوتاه دیگر از کشورها هلند، روسیه، آلمان، اتریش، مجارستان، و اسپانیا روزهای 27 اسفندماه 94 و اول فروردین 95 نیز برای مخاطبان به نمایش درمی آید.

در این بخش بچه ها 8 تا 12 ساله در سراسر هلند فرصت تماشای 9 انیمیشن کوتاه را در محل نزدیک به مدارس خود خواهند داشت و جایزه کلاسه فیلم برای فیلمی که بیشترین آرای حضار کودک و نوجوان بالای 8 سال را کسب نموده به همراه توزیع این فیلم در پروژه آموزشی ملی (EYE) در نظر گرفته شده است.

بخش مسابقه ای جشنواره - که ویژه بچه ها و نوجوانان است از ماه ژانویه شروع و تا اواسط ماه مارس ادامه دارد و در یک تور بلندمدت به صورت تئاتر فیلم برای بچه ها مدرسه ای در سراسر هلند پیش از جشنواره به نمایش در می آید. این فیلم ها با تکنیک های خاص و متفاوت تهیه می شوند و موضوع های آن ها گاهی اوقات اجتماعی و خاص مسائل بچه ها با سبک های رئال، کمدی و فانتزی است.

نوزدهمین جشنواره بین المللی فیلم هلند شامل بخش های مسابقه بین المللی فیلم های بلند، کوتاه، هلندی، دانشجویی، بچه ها و نوجوانان و آنلاین است و بر همین اساس جایزه های این جشنواره بین المللی شامل شیر طلایی، خرس طلایی، پلنگ طلایی و گوساله طلایی به برگزیدگان اهدا می گردد.

قلب مترسک داستان پرنده کوچکی است که اسیر سرمای زمستان شده و برای فرار از دست کلاغ های گرسنه، به تنها مترسک دشت پناه می برد. به او عادت می نماید، او را مرمت می نماید، از او تغذیه می نماید و او را مانند خانواده خود می داند. خاتمه پرنده کوچک، گرگی که در دام افتاده است را نجات می دهد. کلاغ ها نیز متوجه رابطه محبت آمیز مترسک و پرنده می شوند و به مترسک حمله می نمایند.

مومو به گلاسکو رفت

فیلم کوتاه انیمیشن مومو به کارگردانی رسول زرین و هادی طبسی در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه گلاسکو 2016 که از 26 اسفند ماه امسال تا اول فروردین سال آینده برگزار می گردد، به نمایش در می آید.

در این میان، برگزار نمایندگان جشنواره همراه گروه ادینبورگ نِئو راکی در یک تور 22 روزه برنامه ای با عنوان هر جا غیر از شهر را با همراهی30 شاعر و موسیقیدان اسکاتلندی و بهره گیری از ابزارآلات موسیقی گوناگون، 16 نمایش را در سراسر کشور به اجرا خواهند گذاشت.

امسال این جشنواره به آثار نوظهور کشور سوریه که 5 سال متوالی است در جنگ به سر می برد، می پردازد. ضمن اینکه در بخش مسابقه فیلم های اسکاتلندی نیز 26 فیلم از آثار جدید در چهار بخش متنوع به رقابت خواهند پرداخت. این در حالی است که جایزه نقدی 750 یورویی بیل داگلاس بزرگ ترین فیلم ساز اسکاتلندی به بهترین فیلم کوتاه بین الملل از نگاه مخاطبان اعطا خواهد شد.

34 فیلم از میان یک هزار و 200 فیلم ارسالی در این بخش از مسابقه جشنواره فیلم کوتاه به عنوان نامزد دریافت جایزه معرفی شده اند و جایزه بیل داگلاس به فیلمی اهدا خواهد شد که صداقت، نوآوری محض و فزونی تصویر و صدا در داستان سرایی سینمایی را به تصویر کشیده شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اکران 3 انیمیشن ایرانی در 3 جشنواره بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکران 3 انیمیشن ایرانی در 3 جشنواره بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید