خبرنگاران 245 هزار بسته دستکش در مدار توزیع بین مردم آذربایجان غربی قرار گرفته است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، ارومیه- خبرنگاران- مدیر تجهیزت و ملزومات مصرفی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 245 هزار بسته دستکش در استان تهیه شده که بخشی از آن توزیع شده و بخش دیگری در مدار عرضه بین مردم قرار گرفته است.

خبرنگاران 245 هزار بسته دستکش در مدار توزیع بین مردم آذربایجان غربی قرار گرفته است

لعیا صدیق راد روز آدینه در یک گفت و گوی خبری اضافه نمود: در پی شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت صادرات دستکش از کشور، محموله هفت کانتینری که با هدف صادرات وارد گمرک بازرگان شده بود، برای توزیع در آذربایجان غربی انبار شد.

وی اضافه نمود: با همراهی صاحب این محموله و یکی از شرکت های توزیع در آذربایجان غربی، صدها هزار بسته دستکش بین بیمارستان ها، داروخانه ها و و نهادهایی که احتیاجمند استفاده از دستکش بودند، به قیمت مصوب توزیع شد.

وی اعلام کرد: بقیه اقلام داخل این محموله نیز در روزهای آینده با برنامه ریزی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی توزیع می گردد.

وی با اشاره به فعالیت کارخانه فراوری دستکش حریر در آذربایجان غربی، این کارخانه را ظرفیت ارزشمندی به لحاظ تامین و فراوری دستکش مورد احتیاج استان دانست و ادامه داد: با تدابیری که اتخاذ شده، مشکل خاصی در تامین دستکش مورد احتیاج شهروندان در استان نخواهیم داشت.

صدیق راد در مورد ضرورت استفاده از اقلام پیشگیری از بیماری به ویژه دستکش گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی استفاده از دستکش برای افراد عادی ضرورتی ندارد و فقط کادر درمانی و افراد در معرض آلودگی ملزوم به استفاده از دستکش هستند.

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، بهترین روش پیشگیری از بیماری کووید 19 شستشوی دست با آب صابون و محلول ها و ژل های ضد عفونی کننده دست است.

تا به امروز 566 نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و 43 نفر متاسفانه جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند؛ تعداد موارد ابتلا و فوتی در این استان 1.9 درصد کل موارد ثبت شده در کشور است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 245 هزار بسته دستکش در مدار توزیع بین مردم آذربایجان غربی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 245 هزار بسته دستکش در مدار توزیع بین مردم آذربایجان غربی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید