مقام های آمریکایی: انفجار بیروت احتمالاً حاصل رویداد تصادفی است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، مقام های آمریکایی اظهارات رئیس جمهور این کشور که مدعی شده بود انفجار بیروت حاصل حمله است را رد کردند.

مقام های آمریکایی: انفجار بیروت احتمالاً حاصل رویداد تصادفی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی، مقام های آمریکایی بر خلاف موضع گیری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفته اند شواهدی مبنی بر اینکه انفجار بیروت نتیجه وقوع حمله بوده باشد وجود ندارد.

شبکه خبری ای بی سی نیوز به نقل از این مقام ها که اشاره ای به نام آنها نشده نوشته در حال حاضر اعتقاد بر این است که این انفجار به احتمال زیاد در اثر رویداد تصادفی ایجاد شده است.

مقام های مورد استناد ای بی سی گفته اند با آنکه احتمال عامدانه بودن انفجار بیروت منتفی نیست در حال حاضر باور بر این است که به احتمال زیاد در نتیجه تصادف رخ داده است.

طبق این گزارش، مقام های آمریکایی از شروع گفته اند که دلیل آتش سوزی اولیه و انفجارهایی بعدی که باعث انفجار مهیب آخری شد را نمی دانند.

دونالد ترامپ روز گذشته در نشست خبری با وبلاگ ورزشی چلسی گفته بود که به نظر می رسد این انفجار ناشی از یک حمله وحشتناک باشد. او در ادامه ادعا کرد ارزیابی سران نظامی آمریکا این است که انفجارهای بیروت ناشی از یک حمله یا یک بمب باشد.

پیش از این مقام های وزارت دفاع آمریکا هم در گفت وگو با شبکه خبری سی ان ان ادعای ترامپ را رد نموده بودند.

مقام های پنتاگون درباره اظهارنظر ترامپ گفتند: نمی دانیم ترامپ از چه چیزی صحبت نموده است.

یک مقام پنتاگون گفت: اگر نشانه هایی از این مساله بود آمریکا فورا تدابیری برای حفاظت از کارکنان و نیروهای خود در منطقه اتخاذ میکرد اما هیچ دستوری تا به امروز صادر نشده است.

دیروز آتش سوزی در یکی از انبارهای بندر بیروت باعث انفجار مواد آلومینیم نیترات انبار شده در بندر مذکور شد. در این حادثه بندر بیروت خسارات جدی دیده و بیش از 100 نفر کشته و هزاران نفر نیز مجروح یا مفقود شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقام های آمریکایی: انفجار بیروت احتمالاً حاصل رویداد تصادفی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام های آمریکایی: انفجار بیروت احتمالاً حاصل رویداد تصادفی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید