آیمن حسین کدام بازیکن را نیمکت نشین می نماید؟

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، ساده لوحانه است که آیمن حسین را از حالا بازیکن فیکس پرسپولیس در نیم فصل دوم بدانیم. حتی اگر جدایی گادوین منشا جدی باشد، مهاجم عراقی برای رسیدن به ترکیب اصلی باید با نعمتی و شریفی رقابت کند.

آیمن حسین کدام بازیکن را نیمکت نشین می نماید؟

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی / آماری که از گل های خرید تازه پرسپولیس داریم، جذب او را توجیه می نماید اما برانکو هنوز نمی داند که چقدر می توان به او اعتماد کرد: سال گذشته به اندازه کافی در مورد ایمن حسین حرف زدیم. او بازیکن جوان و آینده داری است اما اینکه در آینده چقدر به کار ما خواهد آمد، معین نیست و در پرسپولیس هم برای هیچ بازیکنی تضمینی وجود ندارد.

تا نیم فصل که این مهاجم عراقی را در ترکیب پرسپولیس ببینیم، می توانیم او را با آمار گل هایش بسنجیم. آیمن حسین یکی از بازیکنان همان تیم زیر 23 سالی است که می گفتند صغرسن دارد. او را به عنوان یک بازیکن 22 ساله شناخته بودیم اما شایعه ای هست که می گوید 26 ساله است.

گذشته از این موضوع که درستی یا نادرستی اش را خود عراقی ها بهتر می دانند، آیمن حسین در تیم های النفط، الشرطه و دهوک عراق بازی نموده و ویژگی اش، سرزنی اوست. این بازیکن در آخرین فصل حضورش در لیگ عراق، 22 بازی برای تیم النفط انجام داده و 11 گل به ثمر رسانده است؛ یعنی به طور میانگین هر دو بازی، یک گل. او در فاصله سال های 2015 تا 2017 هم بازیکن باشگاه النفط بوده و در 37 دیداری که برای این تیم به میدان رفته، 20 گل به ثمر رسانده است.

با شروع فصل 2018-2017 آیمن حسین به تیم الشرطه رفت و بعد از زدن 5 گل در 5 بازی برای این تیم، به النفط بازگشت. آمار این مهاجم در تیم های ملی عراق هم قانع کننده بوده. او در تیم زیر 20 ساله های عراق 3 بازی انجام داده و یک گل زده و در 20 بازی برای تیم المپیک عراق 16 گل به ثمر رسانده اما در تیم ملی بزرگسالان عملکرد جالبی نداشته؛ 20 بازی و تنها یک گل.

این شاید همان چیزی است که سرمربی پرسپولیس را درباره آیمن حسین مردد نموده اما برانکو می داند که شانس دیگری پیش رویش نیست. یا باید این عراقی را بپذیرد و یا فصل را با همین خط حمله نصفه و نیمه و مهاجم نیجریه ای که اعتقادی به او ندارد، سپری کند. اصلا به همین دلیل است به جذب یک بازیکن خارجی دیگر راضی اش نموده وگرنه این را می دانیم که ایوانکوویچ علاقه چندانی به جذب بازیکنان خارجی ندارد. منشا و رسن را هم اگر پذیرفت، عملکردشان را دیده بود که اولی ناامیدش نموده اما هموطن آیمن حسین، حالا کارگردان حملات پرسپولیس است.

اتفاقا حضور همزمان بشار ریسن و آیمن حسین (که سال ها در تیم های ملی عراق همبازی بوده اند) در ترکیب پرسپولیس می تواند این تیم را در فاز هجومی هماهنگ تر کند. فقط سوال این است که با حضور مهاجم عراقی، کدام بازیکن از جمع یازده بازیکن برگزیده برانکو حذف می گردد؟

تکلیف علی علیپور معین است اما اینکه آیمن حسین را از حالا بازیکن فیکس پرسپولیس در نیم فصل دوم بدانیم، یک پیش بینی ساده لوحانه است و حتی اگر جدایی گادوین منشا جدی باشد، مهاجم عراقی برای رسیدن به ترکیب اصلی باید با سیامک نعمتی و مهدی شریفی رقابت کند. اولی، بازیکن ثابت پرسپولیس در سه بازی گذشته بوده و نفر دوم هم مهدی شریفی است که از ابتدای فصل، حتی یک تمرین را هم از دست نداده و حتما برای آقای سرمربی در اولویت است. مگر اینکه آیمن حسین آنقدر آماده باشد که کنار گذاشتنش را نتوان توجیه کرد.

البته گادوین منشا هم هست اما آیا تا آن موقع می تواند خود را به ترکیب پرسپولیس تحمیل کند؟ احتمالش ضعیف است اما نه غیرممکن. مهاجم نیجریه ای تا اینجای کار یک گل به فولاد زده و عملکرد بدی هم نداشته اما این شایعه را هم باید جدی بگیرد که اگر تا نیم فصل رضایت پروفسور کروات را جلب نکند، راهی جز رفتن برایش نمی ماند و آنوقت جا برای آیمن حسین باز خواهد شد. هر چند با توجه به ناشناخته بودنش برای برانکو، شاید او در کنار گذاشتن منشا تردید کند اما بعید هم نیست که بخاطر قرارداد گرانقیمت و ترس باشگاه از شکایت بعد از جدایی، کلا قید مهاجم نیجریه ای را بزند و فصل را بدون او به سرانجام برساند.

2 – 670

منبع: iran-varzeshi.com

به "آیمن حسین کدام بازیکن را نیمکت نشین می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیمن حسین کدام بازیکن را نیمکت نشین می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید