اردوغان قتل نژادپرستانه جورج فلوید در آمریکا را محکوم کرد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، رئیس جمهور ترکیه قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاه پوست آمریکایی توسط مامور پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس را نژادپرستانه خواند و محکوم کرد.

اردوغان قتل نژادپرستانه جورج فلوید در آمریکا را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی، با شدت دریافت اعتراضات به قتل نژادپرستانه جورج فلوید در آمریکا، رئیس جمهور ترکیه قتل این مرد 46 ساله سیاه پوست آمریکایی را محکوم کرد و به خانواده او تسلیت گفت.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در چهار پیغام توئیتری درباره قتل این آمریکایی اظهارنظر کرد؛ قتلی که اعتراضات گسترده ای را در مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به دنبال داشته است.

او نوشت: رویکرد نژادپرستانه و فاشیستی که منجر به مرگ جورج فلوید در شهر مینیاپولیس در نتیجه شکنجه شد، نه تنها همه ما را ناراحت نموده بلکه این موضوع تبدیل به یکی از دردناک ترین مظاهر نظام ناعادلانه ای شده است که ما در سراسر دنیا علیه ان ایستاده ایم.

اردوغان ادامه داد: من به عنوان عضوی از تمدن اسلامی که به خاطر خالقمان به ما عشق به هم نوع را می آموزد، این ذهنیت غیر انسانی را محکوم می کنم. ترکیه همواره در برابر همه حملات به بشریت صرفنظر از اینکه این حملات کجا، تحت چه مستمسک یا با چه شکلی باشد، ایستاده است.

قتل جورج فلوید

وی در توئیت سوم خودش نوشت: ما طبق آموزه های پیغامبرمان، به مبارزه برای حفاظت از حقوق همه بشریت صرفنظر از هر گونه تبعیض مبتنی بر نژاد، رنگ، مذهب، زبان یا اعتقادات ادامه خواهیم داد. یک سفیدپوست هیچ فزونی بر سیاه پوست ندارد و همچنین یک سیاه پوست هیچ فزونی بر سفیدپوست ندارد.

اردوغان در توئیت آخرش توضیح داد: من معتقدم که عاملان این اقدام غیرانسانی باید مجازاتی که شایسته دریافتش هستند را دریافت نمایند. ما این موضوع را رصد خواهیم کرد. من با احترام از جورج فلوید یاد می کنم و با خانواده و عزیزانش تسلیت می گویم.

جورج فلوید روز دوشنبه هفته جاری توسط یک افسر پلیس در شهر مینیاپولیس به قتل رسید. این مرد سیاه پوست 46 ساله در حالی جان باخت که زانوی مامور پلیس سفیدپوست روی گردن او بود و فریادهای مکررش درباره اینکه من نمی توانم نفس بکشم، به جایی نرسید.

مامور پلیس مینیاپولیس آمریکا در حالی این اقدام را انجام داده بود که روی دستان فلوید دستبد زده شده و با صورت روی زمین خوابانده شده بود. پلیس مدعی شده که فلوید به جعل اسناد متهم شده بود.

به دنبال انتشار فیلم رفتار خشونت آمیز پلیس با این مرد سیاه پوست و قتل او، اعتراضات گسترده ای در مینیاپولیس صورت گرفته و بار دیگر موضوع خشونت های نژادپرستانه در آمریکا خبرساز شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اردوغان قتل نژادپرستانه جورج فلوید در آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان قتل نژادپرستانه جورج فلوید در آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید