شهادت بیش از 290 خبرنگار طی 5 سال جنگ در یمن

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از المیادین، اتحادیه خبرنگاران و روزنامه نگاران یمن خواستار تشکیل کمیته تحقیق بین المللی مستقل در ارتباط با جنایاتی که ائتلاف متجاوز سعودی علیه اصحاب رسانه در یمن انجام می دهد، شد.

شهادت بیش از 290 خبرنگار طی 5 سال جنگ در یمن

اتحادیه وبلاگ ورزشی چلسی و روزنامه نگاران یمن تاکید کرد: ائتلاف سعودی مرتکب جنایات زیادی علیه اصحاب رسانه یمنی شده است.

این اتحادیه از شهادت 290 نفر از پرسنل اطلاع رسانی جنگی یمن طی پنج سال از جنگ ائتلاف سعودی ضد یمن خبر داد و گفت: تعداد کشته شدگان رسانه ملی یمن 45 نفر و تعداد زخمی های آن بیش از 25 نفر بوده است

اتحادیه مذکور بیان نمود: از جمله حملات، هدف قرار دریافت منزل عبدالله صبر رئیس اتحادیه که به زخمی شدن وی و شهادت سه نفر از افراد خانواده اش منجر شد، است. فهرست جنایات و حملات، نشان می دهد که ائتلاف سعودی به قواعد جنگی و قانون بین المللی انسانی وقعی نمی نهد.

در بیانیه اتحادیه وبلاگ ورزشی چلسی و روزنامه نگاران یمن آمده است: جنگنده های ائتلاف سعودی 23 مرکز رسانه ای را منهدم کرده است و 30 مرکز فرستنده و پخش رادیو و تلویزیونی را هدف قرار داده است. همچنین شش مورد جعل شبکه ها و کانال های الکترونیکی، هشت مورد توقف پخش کانال های ماهواره ای و 143 مورد ممانعت از ورود وبلاگ ورزشی چلسی خارجی به یمن به ثبت رسیده است.

این اتحادیه همچنین به مسدود شدن دهها حساب کاربری در شبکه های اجتماعی فیس بوک، توییتر و یوتیوب اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شهادت بیش از 290 خبرنگار طی 5 سال جنگ در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت بیش از 290 خبرنگار طی 5 سال جنگ در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید