عضویت 57 میلیون ایرانی در بخش تعاون

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، خبرنگاران: رییس اتاق تعاون ایران در دیدار با سرپرست وزارت صمت در خصوص توانمندی ها و ظرفیت های بخش تعاون توضیح داد و گفت: با احتساب سهام عدالت، 57 میلیون ایرانی در بخش تعاون عضو هستند.

عضویت 57 میلیون ایرانی در بخش تعاون

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، به نقل از ایبنا؛ بهمن عبداللهی رییس اتاق تعاون ایران، در این مراسم بیان داشت: ما در 31 استان اتاق تعاون داشته و 58 اتحادیه سراسری داریم و در کشور 50 شرکت تعاونی فراستانی داریم که 18 میلیون نفر عضو تعاونی ها هستند.

رییس اتاق تعاون اعلام نمود: تعاونی ها منجر به اشتغال یک میلیون و 800 هزار نفر شده اند و با احتساب شرکت های تعاونی سهام عدالت 57 میلیون نفر معادل دو سوم مردم کشور عضو تعاونی ها هستند.

عبداللهی گفت: مردم تصور می کنند که بخش تعاونی بیشتر در بخش مصرفی و مسکن فعال است در صورتی که 70 درصد بخش کشاورزی در دست تعاونی ها است و 60 درصد بار و حمل و نقل کشور از طریق شرکت های تعاونی انجام می شود.

وی افزود: بخش تعاون تا به امروز دو میلیون و 200 واحد مسکونی ساخته و تحویل داده است و بخش تعاون در بخش صنعت و معدن نیز فعال است. این مقام مسئول با اشاره به اینکه امروز 94 شرکت تعاونی دانش بنیان مشغول به فعالیت هستند، اعلام نمود: براساس پیش بینی ها تا سرانجام برنامه پنجم توسعه باید 25 درصد اقتصاد کشور در دست تعاونی ها باشد که این هدف میسر نشد چرا که بیشتر کشور در دست دولت است و قوانین و مقرراتی که برای توسعه تعاونی ها است به درستی اجرا نشده است.

رییس اتاق تعاون ایران در دیدار با سرپرست وزارت صمت، گفت: در بخش های مختلف بالغ بر 60 درصد حمل و نقل کشور نیز در اختیار تعاونی ها است و در صنایع فولاد، پتروشیمی و سایر بخش های معدنی نیز تعاونی ها فعالیت دارند.

وی شرح داد: ظرفیت های قانونی کشور برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته شده و باید از ظرفیت های بخش تعاون کشور استفاده شود. به گفته عبدالهی، تعاون بهترین قالب برای حضور مردم در اقتصاد است و باید به این بخش کمک کرد.

عظیمی، دبیرکل اتاق تعاون نیز در این دیدار گفت: 400 هزار میلیارد تومان حجم پرتفوی سهام عدالت هستند که بخش عمده ای از سهام عدالت در تعاونی های استانی مستقر هستند. وی با انتقاد از حجم بالای بخشنامه ها افزود: اتاق تعاون در حوزه شورای پول و اعتبار تا به امروز برای جلب آرای اعضا، نقش آفرینی کرده است؛ این در حالی است که در برخی بخش ها از جمله شورای اقتصاد و سایر بخشها توانسته ایم نقش آفرینی کرده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "عضویت 57 میلیون ایرانی در بخش تعاون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضویت 57 میلیون ایرانی در بخش تعاون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید