قرعه کشی خودروهای پیش فروش چگونه است؟

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، مهدی صادقی نیارکی در پاسخ به این سوال که چرا کلیه متقاضیان خرید خودرو ملزم به واریز وجه به حساب خودروسازان هستند و این کار موکول به معین شدن نتایج قرعه کشی نشده است گفت: طرح ساماندهی نحو فروش خودرو مصوب کمیته خودرو بوده و در جلسه کارگروه تنظیم بازار هم ارائه شده است که در این طرح در مورد فروش فوق العاده با موعد تحویل حداکثر سه ماه بحث قرعه کشی اعلام شده است.

قرعه کشی خودروهای پیش فروش چگونه است؟

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: یکی از اشکالاتی که همیشه در زمینه فروش فوری خودرو مطرح بود این بود که امکان ثبت نام در سایت های خودروسازان به دلیل کثرت مراجعین و تکمیل سریع ظرفیت وجود نداشت که این موضوع در طرح ساماندهی با اعطای زمان مناسب (یک هفته) برای ثبت نام متقاضیان مرتفع شده و فرصت برابر برای حائزین شرایط ثبت نام وجود دارد.

دلایل واریز 50 درصد از وجه خودرو در طرح قرعه کشی

وی اضافه نمود: دلایل مختلفی برای واریز 50 درصد وجه در این طرح وجود دارد؛ دلیل اصلی این است که فقط متقاضیان واقعی ثبت نام نمایند، زیرا با دریافت وجه فقط متقاضی واقعی وارد جریان خرید شده و تقاضای غیر واقعی کاهش می یابد.

صادقی نیارکی بیان داشت: طرح ساماندهی با سه روش فروش فوق العاده، پیش فروش و مشارکت در فراوری به گونه طراحی شده که خودرو را صرفا کالای مصرفی بادوام تلقی نموده و این کالا از جمله کالای سرمایه ای خارج می نمایند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: محدودیت هایی نظیر محدودیت هر کدملی صرفا یک خودرو ، عدم خرید متقاضی در 36 گذشته از خودروسازان، داشتن گواهینامه معتبر پایه دوم، نداشتن پلاک انتظامی فعال، اخذ 50 درصد وجه در مرحله پیش ثبت نام، نداشتن سود مشارکت و سود انصراف (در طرح های فروش فوق العاده و پیش فروش)، ترهین سند برای یک سال (در فروش فوق العاده)، ابطال گارانتی در صورت عدم مراجعه به سرویس اولیه ظرف سه ماه و برخورد تعزیری با احتکار نمایندگان خودرو و … جملگی برای واقعی کردن طرف تقاضا بوده و از سوی دیگر اعطای زمان مناسب و فرصت برابر برای ثبت نام هدف دیگر طرح ساماندهی یعنی عدالت در توزیع می باشد.

وی با تاکید بر اینکه اصل بر قرعه کشی نیست، اضافه نمود: چنانچه ثبت نام نمایندگان و متقاضیان خرید خودرو با خودرو قابل تحویل برابر باشد احتیاج به قرعه کشی نیست. لازم به شرح است فرآیند قرعه کشی به صورت کاملا تصادفی و با حضور دستگاه های نظارتی در شرکت های خودروساز انجام خواهد شد.

صادقی نیارکی گفت: دلیل دیگر اخذ 50 درصد وجه خودرو در هنگام ثبت نام، آن است که در صورت انجام قرعه کشی، منتخب به صورت غیررسمی خودرو را واگذار نکند.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز

به "قرعه کشی خودروهای پیش فروش چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرعه کشی خودروهای پیش فروش چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید