مدیرکل زندان های استان تهران: دادرسی الکترونیک جزء اولویت ها است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، جلسه کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان با محور آنالیز اقدامات اجرا شده اخیر در ندامتگاه تهران عظیم و راهکارهای گسترش خدمات طی شش ماه دوم امسال در محل سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید.

مدیرکل زندان های استان تهران: دادرسی الکترونیک جزء اولویت ها است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سیدحشمت الله حیات الغیب در جلسه کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران که با حضور مدیر ندامتگاه تهران عظیم و اعضای این کارگروه برگزار شده بود، گفت: با کوشش تمام مسئولان، بحمدالله با حفر چاه های آب جدید و افزایش خط های آب آشامیدنی از منطقه، هیچگونه کمبود آبی در این حوزه نداریم و شرایط مخازن نیز در سطح عالی قرار گرفته است ولی باید مدیریت مصرف آب به صورت شبانه روزی ادامه داشته باشد تا به شرایط پایدار برسیم.

مدیر کل زندان های استان تهران توضیح داد: بنا بر گزارش کارگروه و تحقیقات میدانی و همچنین نظرسنجی از زندانیان، سربازان و کارکنان، در حال حاضر کیفیت غذای ارائه شده در زندان ها بسیار مطلوب است و کوشش می شود علیرغم تمام محدودیت های اعتباری که در جامعه وجود دارد، جیره های غذایی و بهداشتی زندانیان به دو برابر افزایش یابد تا سطح رضایتمندی آنان را ارتقاء دهیم.

وی با تأکید بر ضرورت سرعت در راه اندازی دادرسی الکترونیکی در این ندامتگاه گفت: با توجه به تعداد مددجویانی که روزانه به مراجع قضایی تهران اعزام می شوند، راه اندازی دادرسی الکترونیکی و رسیدگی قضات به وسیله ویدئو کنفرانس جزء اولویت های اصلی برنامه های اداره کل است که هم سرعت صدور رأی و معین تکلیف زندانیان را بالا می برد و هم با کاهش اعزام و بالا بردن امنیت، در هزینه های اقتصادی و نیروی انسانی صرفه جویی به عمل می آید.

وی در مورد اعزام بیماران به بیمارستان های سطح شهر گفت: با اختصاص بودجه های بیشتر، استخدام پزشکان اورژانس و رسیدگی شبانه روزی کادر درمان در زندان ها به ویژه ندامتگاه تهران عظیم، سطح خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب بوده و اعزام های غیرضروری به خارج از زندان جلوگیری می شود.

وی با اشاره به فعالیت های مطالعه و کتابخوانی میان زندانیان و حجم مرسولات پستی این مرکز گفت: بایستی کتب به صورت مستمر در اختیار آنان قرار گیرد و هفته ای یک بار و یا در ایام های مناسبتی نیز کتاب توسط خانواده ها تحویل زندانیان شود.

در جلسه یادشده که علی رستمی معاون اداری اقتصادی، علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران، علی چهارمحالی مدیر ندامتگاه تهران عظیم و اعضای کارگروه حضور داشتند، مسائلی که طی گزارش و تحقیقات دقیق اعضاء ارائه شده بود، مورد بحث و آنالیز قرار گرفته، راهکارهای لازم توسط مدیر کل زندان های استان تهران مطرح شد.

کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران، به طور مستمر و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، از همه زندان های تابعه بازدید به عمل آورده، پس از تشکیل جلسات تخصصی، مدیر هر مرکز بایستی مسائل موجود را با یاری اعضاء و تخصیص اعتبارات لازم و نیروهای انسانی حل کرده، در جلسه بعد گزارش تصویری اقدامات صورت گرفته را ارائه کند. همچنین ارزشیابی سالانه مدیران زندان های استان تهران بر اساس نظر نهایی این کارگروه صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مدیرکل زندان های استان تهران: دادرسی الکترونیک جزء اولویت ها است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل زندان های استان تهران: دادرسی الکترونیک جزء اولویت ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید