معامله سهام عدالت تنها به وسیله سامانه های کارگزاری های مجاز

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، خبرنگاران : افرادی که در سامانه سهام عدالت به آدرس samanese.ir، گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کردند، می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری از خدمات آن بهره مند شوند.

معامله سهام عدالت تنها به وسیله سامانه های کارگزاری های مجاز

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، افرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، به آدرس samanese.ir، گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب نموده اند، می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالتِ هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند، به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره مند شوند.

دبیر کل کانون کارگزاران با بیان این مطلب توضیح داد: طبق ماده 15 دستورالعمل آزادسازی سهام عدالت، شرکت های کارگزاری باید خدمات الکترونیکی و سامانه های سهام عدالت را برای تمام مشمولین سهام عدالت که آزادسازی مستقیم را انتخاب نموده اند، ارائه نمایند. انتقال این مسئولیت به صنعت کارگزاری بورس باعث شده است که کارگزاران با وجود محدودیت ها، سعی نمایند بهترین خدمات را به مشمولین سهام عدالت ارائه دهند.

وی افزود: از همین رو، با وجود اینکه زیرساخت های پیش احتیاج با تأخیر در اختیار شرکت های کارگزاری نهاده شد، اما هم اکنون تعداد بیش از صد شرکت کارگزاری با شعبات متعدد در سراسر کشور پذیرای تمام مشمولین سهام عدالت هستند و همزمان با کوشش شبانه روزی، خدمات سهام عدالت را به صورت الکترونیکی ارائه نموده اند.

سخنگوی ستاد سهام عدالت: فعلاً هیچ طرحی برای تخصیص سهام عدالت جدید به جاماندگان وجود ندارد

میرصانعی، در پاسخ به این پرسش که مرجع و فهرست سامانه های شرکت های کارگزاری چیست، افزود: طبق مصوبات شورای عالی بورس، مرجع دریافت سفارش از مشمولین سهام عدالت شرکت های کارگزاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، هستند. فهرست شرکت های کارگزاری، تارنمای اصلی آن ها و آدرس سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت های کارگزاری و فهرست و نشانی شعب آن ها، به وسیله تارنمای رسمی کانون کارگزاران به آدرس seba.ir در دسترس عموم نهاده شده است.

وی گفت: هر یک از مشمولین سهام عدالت در صورتی که شماره حساب بانکی معتبر و شماره تلفن همراه به نام خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی ثبت نموده باشند، می توانند بدون هیچ پیش شرطی و بدون احتیاج به اعلام کد بورسی، به سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت های کارگزاری که تمایل داشته باشد، وارد شده و سبد سهام خود را مشاهده و مدیریت کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "معامله سهام عدالت تنها به وسیله سامانه های کارگزاری های مجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معامله سهام عدالت تنها به وسیله سامانه های کارگزاری های مجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید