معرفی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در 59 ثانیه های گلستان

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان از اجرای پروژه 59 ثانیه های گلستان با موضوع تولید محتوای مرتبط با مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان شامل آثار شاخص، بناها، پروژه ها و مصاحبه با پژوهشگران و دوستداران میراث فرهنگی در فضای مجازی خبر داد.

معرفی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در 59 ثانیه های گلستان

آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ ورزشی چلسی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی موزه ها، برای این که مردم مانند گذشته بتوانند از فضای موزه ها بهره ببرند و در خانه خود این مکان های فرهنگی تاریخی را تماشا کنند، 59 ثانیه های گلستان را برای مردم فرهنگ دوست کشورمان اجرا کردیم.

او افزود: راه های دسترسی به ویدیوهای پروژه 59 ثانیه های گلستان شامل وب سایت رسمی مجموعه با آدرس http//www.golestanpalace.ir، کانال آپارات بانام golestanpalace، کانال پیام رسان سروش مجموعه بانام اخبار مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان و سایر صفحات مجازی مجموعه است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان شرح داد: این ویدیوها به شکل دائمی در آدرس های ذکرشده واقع شده است و علاقه مندان می توانند در هر زمانی که فرصت داشتند به آن ها مراجعه و در صورت تمایل ویدیوی موردنظر خود را دانلود کنند.

او بیان نمود: اجرای این پروژه همچنان ادامه دارد و هر هفته یک ویدئوی جدید بارگذاری می شود.

امامی افزود: مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به عنوان تنها میراث جهانی پایتخت بر خود واجب می داند که علاوه بر معرفی پتانسیل های خود نگاهی نیز به آثار تاریخی مرکز به ویژه محله های تاریخی پیرامونی اش داشته باشد. بی تردید در پروژه 59 ثانیه های گلستان سری نیز به محله های قدیمی و کانون های تاریخی منطقه 12 و بخصوص بازار تاریخی تهران خواهیم زد.

او شرح داد: تا به امروز دو ویدئو در فضای مجازی بارگذاری شده است که نخستین ویدیو با عنوان فهرست نو یا فهرست نام گو با موضوع معرفی یکی از پروژه های فرهنگی مجموعه در تاریخ 18 فروردین ماه منتشر شده است و دومین ویدیو به آلبوم 210 ناصرالدین شاه اختصاص دارد.

منبع: میراث آریا

به "معرفی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در 59 ثانیه های گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان در 59 ثانیه های گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید