نصب نمادهای تاریخی و هفت سین نوروزی در میادین شهرستان نظرآباد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نظرآباد از نصب نمادهای تاریخی و هفت سین نوروزی در میادین و سطح شهرستان نظرآباد اطلاع داد.

نصب نمادهای تاریخی و هفت سین نوروزی در میادین شهرستان نظرآباد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، مهدی کاظمی با اعلام این خبر اضافه نمود: با فرارسیدن سال جدید و ایام نوروز شهرداری نظرآباد با همکاری این اداره اقدام به نصب و جانمایی نمادهای تاریخی و احجام در معابر و میدان ها سطح شهر نموده است این نمادها به منظور آشنایی ساکنان و مسافران از تاریخ و هویت این شهرستان در معرض دید عموم مردم نهاده شد.

او توضیح داد: به منظور تغییر سیمای داخلی و عمومی این شهرستان متناسب باحال و هوای سال جدید نصب دو نماد تاریخی از ظروف سفالی برگرفته از آثار باستانی تپه ازبکی مربوط به دوره عصر آهن و همچنین احجام نوروزی در قالب سفره های هفت سین و مجسمه های تزیینی در سطح شهر جانمایی شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نظرآباد گفت: احجام ساخته شده توسط خانم محمد بیگی از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان است که هویت تاریخی مدنی را به تمام اقشار جامعه معرفی می نماید، امید می رود که بتوانیم نمادهای مختلفی از این شهرستان را به همه مردم عزیز نشان دهیم چراکه شعار این شهرستان به عنوان نظرآباد 9 هزار سال فرهنگ و مدنیت است.

منبع: میراث آریا

به "نصب نمادهای تاریخی و هفت سین نوروزی در میادین شهرستان نظرآباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب نمادهای تاریخی و هفت سین نوروزی در میادین شهرستان نظرآباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید