هشدار دادستان مرکز گیلان به مدیران کم کار استان در بحران برف، مدعی العموم از حق مردم کوتاه نمی آید

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، دادستان عمومی و انقلاب مرک گیلان ستاد بحران استان برای مقابله با بحران برف را کمیته ای ناکارآمد خواند و گفت: برای مدیران کم کار استان پرونده قضایی تشکیل می شود.

هشدار دادستان مرکز گیلان به مدیران کم کار استان در بحران برف، مدعی العموم از حق مردم کوتاه نمی آید

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ورزشی چلسی سید مهدی فلاح میری، قسمتی از بی برنامگی های پیش آمده در بحران برف گیلان را ناشی از فقر امکانات و بخشی دیگر را ناشی از بی کفایتی مدیران استان دانست و گفت: در بحران برف هیچ مدیریت واحدی در گیلان وجود نداشت و قطعاً برای برخی از مدیران کم کار استان پرونده تشکیل می شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان ضمن تشکر از مدیرانی که در صحنه حضور داشتند با بیان اینکه کمیته بحرانی که پیش از بارش برف در استان تشکیل شد هیچ اثر ملموس و مؤثری نداشت افزود: ما یک مدیریت و فرماندهی واحد برای مقابله با بحران در سطح استان گیلان نداریم به طوری که هر کدام از بخش ها و دستگاه ها مستقلاً و به تنهایی کار می کنند.

فلاح میری ناکارآمدی مسئولان ذیربط در جهت عدم تهیه ملزومات و امکانات لازم برای خدمات رسانی به مردم در زمان بارش برف و کولاک را مورد تأکید قرار داد و شرح داد: گیلان در حوزه های مختلفی نظیر برق، مجموعه حمل و نقل و نظایر این ها فقیر است و بخشی از مسائل ایجاد شده چند روز اخیر در استان از همین موضوع نشأت می گیرد.

وی سرکشی و بازدید خود از مناطق کم برخوردار شهر رشت و برخی دیگر از نقاط استان و دیدار با مردم و اهالی آنان را مورد اشاره قرار داد و گفت: مردم در این دیدار ها انبوهی از مسائل و خواسته های خود را بیان کرده و به ما متوسل می شدند و معتقد بودند در صورت برگشت ما دیگر هیچ مدیری برای رفع مسائل به سراغشان نمی آید.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان وجود تعداد زیادی اتوبوس شهری در پارکینگ مرکز حمل و نقل شهرداری رشت را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: سازمان مربوطه اقدام به استخدام تعداد زیادی راننده پایه یک برای این اتوبوس ها کرده، ولی همه به جای استقرار در پست های خودشان به کارمند پشت میزنشین تبدیل شده اند.

فلاح میری با بیان اینکه هر کدام از این راننده های جذب شده برای هدایت سکان حمل و نقل شهری رشت وابسته به یکی از آقایان بوده اند گفت: در حالی که تعداد زیادی از اتوبوس های درون شهری در پارکینگ های شهر رشت وجود دارد مردم و شهروندان در خیابان ها سرگردان بوده و هیچ کسی هم جوابگوی آنان نیست.

وی از تذکر جدی دادستانی به عوامل نابسامانی های ایجاد شده در حوزه حمل و نقل شهرداری رشت سخن گفت و با بیان اینکه برخورد قضایی با آنان به بعد از بحران برف موکول شده است ابراز داشت: قطعاً مدیران کم کار پرونده تشکیل می دهیم از طرفی مستندسازی های لازم نیز در این باره به دقت اجرا شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان قطعی برق مشترکان در سطح شهر رشت و سایر نقاط استان و ادامه پیدا کردن آن حتی به مدت دو شب متوالی را مورد انتقاد جدی قرار داد و بیان داشت: مردم استان گیلان بابصیر و قدرشناس بوده و همیشه یار و یاور انقلاب و ولایت فقیه بوده و هستند، اما ما مدیر در تراز آنان نداریم.

فلاح میری در راه ماندن مردم و مسافران به علت برف و کولاک و بی نظمی هایی که در این حوزه اجرا شده را ناشی از عملکرد ضعیف مسئولان و متولیان امر خواند و عنوان کرد: در گیلان فرماندهی واحدی وجود ندارد و کمیته بحران تشکیل شده در استان، ناکارآمدترین کمیته برای مدیریت برف و کولاکی بود که شاهد آن بودیم.

وی تشکیل پرونده برای مدیران کم کار و پیگیری حقوق مردم را رسالت دستگاه قضایی، دادستان و مدعی العموم تلقی کرد و ابراز داشت: ما کار سیاسی نمی کنیم و بلد هم نیستیم، بلکه به عنوان خادم مردم پیگیر مسائلی که برایشان پیش آمده هستیم، زیرا این موضوع یکی از مهم ترین خواسته های مردم از دستگاه قضایی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان آسیب شناسی علت دقیق مسائلی که در چند روزه اخیر همراه با بارش برف سنگین در استان پدید آمد توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری را مورد اشاره قرار داد و گفت: برگزاری یکسری جلسات و تشکیل کمیته های بحران گیلان در دستور کار ما قرار گرفته است.

وی هماهنگی در خدمات رسانی به مردم، مدیریت و فرماندهی واحد و جلوگیری از بی نظمی در زمان وقوع بروز حوادث را از جمله کارکرد های مثبت کمیته های بحران اشاره شده خواند و گفت: اینکه مدیران و مسئولان گیلان می گویند بارش برف و کولاک آنان را غافلگیر کرده به خاطر این است که برای بحران برف مدیریت واحدی نداشتند.

فلاح میری دادستان مرکز گیلان از نخستین ساعات بروز بحران برف با حضور سرزده و ناشناس در نقاط مختلف شهر رشت به ویژه محلات ضعیف و کم بهره، از نزدیک مسائل و مسائل مردم را بررسی کرده و پای درد و دل آن ها نشست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار دادستان مرکز گیلان به مدیران کم کار استان در بحران برف، مدعی العموم از حق مردم کوتاه نمی آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار دادستان مرکز گیلان به مدیران کم کار استان در بحران برف، مدعی العموم از حق مردم کوتاه نمی آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید