احتمال مرگ 200 هزار تا 1.7 میلیون آمریکایی در اثر کرونا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، تحلیل های اجرا شده بر روی آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا نشان می دهد ویروس کرونا قادر است در این کشور تا 214 میلیون نفر را مبتلا و جان 1.7 میلیون نفر را بگیرد.

احتمال مرگ 200 هزار تا 1.7 میلیون آمریکایی در اثر کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی، طبق تحلیل های به دست آمده از آمار مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا، ممکن است چیزی حدود 200 هزار تا 1.7 میلیون نفر در این کشور در اثر ابتلا به بیماری کووید-19 جان خود را از دست بدهند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بر اساس این نتایج، در بدترین حالت همه گیری این بیماری ممکن است چند ماه تا یک سال طول کشیده و بین 160 تا 214 میلیون آمریکایی را مبتلا کند.

بر اساس این یافته ها، درصورتی که این ویروس متناوباً بین جوامع مختلف آمریکا مورد تبادل قرار گیرد، ممکن است دوام آن بسیار طولانی گردد.

همچنین بین 2.4 تا 21 میلیون نفر ممکن است احتیاج به بستری شدن پیدا نمایند که در مقابل آن بیمارستان های آمریکا تنها توان نگهداری 925 هزار بیمار را دارند و تنها 10 درصد آن قابل اختصاص یافتن به بیماران دارای شرایط حاد هستند.

این داده ها توسط 50 تیم از متخصصان نظیر کارشناسان اپیدمی شناسی دانشگاه های سراسر دنیا مورد آنالیز قرار گرفته اند.

تا کنون 2174 نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از این میان 47 نفر جان خود را از دست داده اند.

این بیماری موجب ضربه به بازارهای دنیای شده است و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در این کشور شرایط اورژانسی اعلام نموده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "احتمال مرگ 200 هزار تا 1.7 میلیون آمریکایی در اثر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال مرگ 200 هزار تا 1.7 میلیون آمریکایی در اثر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید