اعتراض دوباره پزشک استقلال به برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، پزشک تیم فوتبال استقلال بار دیگر نسبت به تصمیم سازمان لیگ برای برگزاری بازی اعتراض خود را گفت.

اعتراض دوباره پزشک استقلال به برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ ورزشی چلسی، دکتر کاوه ستوده در خصوص اینکه مسابقات لیگ در حال آغاز شدن است و از آن بوی مرگ می آید، گفت: من صددرصد با این مسأله موافق هستم همانطور که پیش بینی می کردیم آنطور که باید و شاید نتوانستیم پروتکل را به خاطر زیرساخت هایی که داریم اجرا کنیم سالی که نکوست از بهارش پیداست، اما ان شاءالله که ما اشتباه نموده باشیم.

ستوده در خصوص اجرایی کردن این پروتکل گفت: بازیکنان دلشان می خواهد بازی ها انجام گردد من و شما هم می خواهیم این اتفاق بیفتد بحث بر سر انجام شدن یا نشدن بازی ها نیست، آیا ما زیرساخت های لازم را داریم؟ من گفتم که تضمینی وجود ندارد. ما طبق پروتکل آغاز کردیم. همه تمهیدات را از نظر ضدعفونی و... به خرج دادیم اما واقعا هیچ تضمینی وجود ندارد. در پروتکل نوشته شده با کمترین برخورد بدنی تمرین نمایند اما مگر می گردد؟ مگر پلی استیشن است؟

پزشک تیم استقلال در ادامه اضافه کرد: زمانی ما فقط روی کاغذ می نویسیم اما زمانی باید آن را اجرایی کنیم. همان نوشته روی کاغذ هم نظارتی بر رویش نیست. من در خصوص خودمان مثال می زنم که به کسی بی احترمی نگردد. از کجا معلوم که استقلال پروتکل را به خوبی انجام دهد؟ ممکن است یکسری از جاها نتوانیم کاری انجام بدهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا به وزارت بهداشت نامه نمی نویسند یا اینکه چرا مستقیماً به وزارت ورزش نمی فرایند، مطرح کرد: ما در تریبون ملی صحبت می کنیم باشگاه های مختلف نظر دادند، پزشکان صحبت کردند، 4 باشگاه نامه نوشتند، شاید مسائلی پشت پرده است که ما آنها را نمی دانیم.

ستوده در خصوص اینکه چرا وزیر ورزش جلوی این کار را نمی گیرد، گفت: امیدوارم در جلسه ای که امروز برگزار می گردد، واقعاً منطقی برخورد نمایند و فکر نمایند هر چند حس من چیز دیگری می گوید.

وی توضیح داد: آیا یک بازیکن فوتبال نمی تواند برای چند ماه زندگی خودش را اداره کند؟ پس یک کارمند چه بگوید. من از نظر پزشکی می گویم اگر یک بازیکن به این بیماری مبتلا گردد و بعد از آن ان شاءالله فارغ گردد ممکن است از نظر بازتوانی بدنی، قلب و ریه دیگر نتواند فوتبال بازی کند و باید به دنبال یک شغل دیگر برود.

پزشک تیم استقلال در خصوص اینکه بعضی معتقدند از نگاه سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش بازیکنان موش آزمایشگاهی هستند، گفت: من نمی توانم بگویم این حالت وجود دارد اما امکانات باید آماده باشد. تیم ها قبل از آغاز مسابقات می خواهند بازی تدارکاتی برگزار نمایند از کجا معلوم تیمی که در بازی تدارکاتی مقابل ما قرار می گیرد، مسئله ای نداشته باشد، خیلی از تیم های لیگ فزونی با قرض تمریناتشان را آغاز کردند امکانات تمرینی ندارند، خود ما مسائل زیادی داریم.

ستوده توضیح داد: باشگاه های خصوصی هم اعلام نموده اند جان افراد برای ما خیلی ارزش دارد چه اصراری است به اینکه خطر و ریسک را بپذیریم و با این همه عدم امکاناتی که داریم بخواهیم چیزی را جلو ببریم. شوآف که نمی توانیم انجام بدهیم. همه این باشگاه ها با این شرایط چیزی جز خطر ندارد و همه عوامل تیم ها را خطر تهدید می نماید.

وی ادامه داد: ما بازیکنان را چند ساعت را در اختیار داریم آنها را از بخار ازنیک رد می کنیم اما بعد از آن در اختیار خودشان هستند به سوپرمارکت و ... می فرایند می گویند با این ویروس زندگی کنیم قبول اما چه کسی مسؤول است؟ چه کسی جواب می دهد؟ چه کسی تضمین می دهد اگر بازیکنی گرفتار شد نگوید در زمین تمرین بوده؟ چه کسی ضمانت می دهد؟ آیا سازمان لیگ قبول می نماید؟ صددرصد فردا می گویند شما رعایت نکردید یا پروتکل تان خراب بود، ما فقط دنبال مقصر هستیم.

ستوده که با رادیو جوان گفت وگو می کرد در خصوص اینکه حتما سازمان لیگ زیر بار این موضوع نمی رود، مطرح کرد: من هم مطمئن هستم سازمان لیگ صددرصد می گوید ما اعلام کردیم پروتکل دادیم و شما اجرا نکردید، ما نبودیم! اما نمی گوید که هشدار داده شد. آیا تیم های شهرستانی امکانات دارند؟ آیا خودشان این کارها را خوب انجام می دهند؟ آیا امکاناتی داریم که دو ماه بازیکن را به قرنطینه ببریم؟ همه این ها وجود دارد الان 4 تیم لیگ فزونی درگیر این مسأله هستند.

پزشک تیم استقلال اضافه کرد: در فوتبال بازیکنان با هم برخورد می نمایند این غیر قابل اجتناب است ما می گوییم آلمان بازی ها را برگزار نموده اما چرا نمی گوییم پرتغال، هلند، بلژیک و فرانسه لیگ را تعطیل کردند. فرانسه گفت ما الان زیرساختش را نداریم و در شهریور بازی ها را برگزار می کنیم من باز هم اعلام خطر می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اعتراض دوباره پزشک استقلال به برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض دوباره پزشک استقلال به برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید