این زن، ماهواره امارات را به مریخ فرستاد، عکس

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، ایسنا نوشت: امارات متحده عربی تنها کشور دنیاست که وزارت علوم پیشرفته دارد و زنی را هم در راس آن گذاشته است. ساره الامیری مهندس33 ساله، مدیر پروژه ای است که کاوشگر امید را به مریخ فرستاده و 34 درصد همکاران آن زنان هستند.

این زن، ماهواره امارات را به مریخ فرستاد، عکس

به گزارش دویچه وله پنج سال است که امارات متحده عربی می کوشد مرزهای علم و فناوری را به یاری نخبگان جوان بیازماید. سال 2017 امارات اولین کشور جهان بود که پستی در کابینه تحت عنوان وزارت علوم پیشرفته ایجاد کرد و در گام بعدی، یک زن را به این مقام گمارد. هدف این وزارت خانه، پیش برد آموزش های تکنولوژیک و ترویج فناوری در این کشور اعلام شد.

ساره الامیری از آن موقع، در این مسند عالی واقع شده است. وی به مجله علمی نیچر چاپ بریتانیا گفته است: ما کشور جوانی هستیم که طبق معیارهای جهانی، بسیار دیر وارد چنین رقابتی شده ایم.

امارات کاوشگری بدون سرنشین از ژاپن به فضا پرتاب نموده که ماموریت آن قرار دریافت در مدار سیاره مریخ است. انتظار می رود این کاوشگر که امید (امل) نام دارد، فوریه 2021 و هم زمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس امارات متحده عربی به مریخ برسد.

نشریه نیچر می نویسد که ماموریت کاوشگر امید، هنجارهای اجتماعی در امارات را تغییر داده است. زنان 34 درصد همکاران این ماموریت و 80 درصد کادر علمی پروژه را تشکیل می دهند. این در حالی است که میانگین اشتغال زنان در بازار کار امارات تنها 28 درصد است.

الامیری در دانشگاه آمریکایی شارجه تحصیل نموده و افزون بر پست وزیر علوم پیشرفته، رئیس تیم اکتشاف مریخ و رئیس شورای نخبگان علمی امارات نیز هست. او در سال 2015 از سوی انجمن جهانی اقتصاد جزو یکی از 50 دانشمند برتر جوان جهان انتخاب شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "این زن، ماهواره امارات را به مریخ فرستاد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زن، ماهواره امارات را به مریخ فرستاد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید