بازگشت بوی مرموز به تهران

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، درحالی بعضی از شهروندان تهرانی طی ساعات اخیر بوی نامطبوعی در پایتخت استشمام کردند، که مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می گوید: غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در بعضی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، حدود سه تا چهار برابر افزایش پیدا نموده است. این درحالیست که طی دو سال اخیر همزمان با استشمام بوی نامطبوع در تهران - طی بعضی روز های سرد سال - غلظت این آلاینده نیز افزایش یافته بود.

بازگشت بوی مرموز به تهران

حسین شهیدزاده در تبادل نظر با ایسنا ضمن اشاره به اینکه امروز (8 آذر) غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در بعضی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای شهر تهران، حدود سه تا چهار برابر افزایش پیدا نموده بود، گفت: این افزایش ابتدا از سمت ایستگاه های جنوب غرب تهران شروع شد. برای مثال بین ساعات 8 تا 9 صبح غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در ایستگاه شادآباد تهران افزایش یافت.

وی ادامه داد: سرعت باد در تهران طی امروز نیز بسیار کم - حدود 2 متر بر ثانیه - گزارش شده است. از این رو بر اساس پیش بینی ها منشا بوی نامطبوع از سمت جنوب غرب بوده که به تدریج به سایر نقاط رسیده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه جهت وزش باد نیز طی امروز از سمت جنوب و جنوب جنوب غرب بوده است، توضیح داد: طی چند سال اخیر که در بعضی از روز های زمستان با استشمام بوی نامطبوع در تهران روبرو بودیم، جهت بود از همین سمت بوده و این درحالیست که عمده وزش باد های ما در تهران از سمت غرب است.

شهیدزاده در ادامه با اشاره به اینکه به نظر می رسد منشا بوی نامطبوعی که بعضی از شهروندان امروز آن را استشمام نموده اند از خارج از شهر تهران باشد، گفت: احتمال داده می گردد که بوی نامطبوعی که در راستا فرودگاه امام (ره) استشمام می گردد همراه با وزش بادی که از آن سمت بوده به شهر تهران رسیده باشد.

وی در سرانجام اظهار کرد: آلاینده دی اکسید گوگرد منابع مختلفی دارد که بعضی از آن ها منابع صنعتی و بعضی غیرصنعتی هستند، اما به هرحال اطلاعات شهرداری تهران مختص شهر تهران است و آلاینده هایی که درخارج از مرز های این شهر فراوری می شوند توسط ایستگاه ها ما پایش و کنترل نمی شوند. از این رو بهتر است که دلایل افزایش غلظت آلاینده دی اکسید گوگرد در اطراف تهران توسط محیط زیست استان آنالیز گردد.

سال جاری سومین سالی است که طی روز های سرد در پایتخت بوی نامطبوعی استشمام می گردد. هرچند که مسئولان هر ازچند گاهی مرکز دفع زباله آراد کوه یا زمین های کشاورزی و دامداری های اطراف تهران و حتی فاضلاب شهری را به عنوان منبع این بو معرفی می نمایند، اما تا به امروز هیچ یک از این منابع به عنوان منشا بوی نامطبوع تهران به تایید دستگاه های اجرایی نرسیده است.

منبع: فرارو

به "بازگشت بوی مرموز به تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت بوی مرموز به تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید