تسهیلات سازمان بهزیستی برای مهد های کودک

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، رییس سازمان بهزیستی گفت: مدیران مهد های کودک غیردولتی تحت نظر سازمان بهزیستی کشور می توانند بابت هر یک از پرسنلی که اشتغال آنان را حفظ نموده اند، تقاضای تسهیلات 12 تا 16 میلیون تومانی را به مراجع ذی صلاح بدهند.

تسهیلات سازمان بهزیستی برای مهد های کودک

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ورزشی چلسی، قبادی دانا رییس سازمان بهزیستی گفت: با توجه به مسائلی که پس از شیوع کرونا برای مهد های کودک غیر دولتی تحت نظر سازمان بهزیستی کشور پیش آمد و تعطیلی اجباری این مهد ها برای قطع زنجیره انتقال کرونا از اسفندماه، رایزنی هایی را برای حل مسائل این مهد ها آغاز کردیم.

وی اضافه کرد: به همین دلیل رایزنی هایی با مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین مجموعه کارگروه آنالیز مشاغل آسیب دیده از کرونا صورت گرفت و خوشبختانه مهد های کودک غیردولتی هم به عنوان کسب و کار های واجد شرایط تشخیص داده شدند.

قبادی دانا اعلام نمود: بر این اساس این عزیزان می توانند تقاضای تسهیلات 12 تا 16 میلیون تومانی را بابت هر یک از پرسنلی که آن ها را حفظ نموده اند را به مراجع ذی صلاح بدهند. همچنین طبق اعلام معاون اقتصادی رییس جمهور این ها از امتیاز 3 ماهه تنفس اقساط بانکی هم بهره مند خواهند شد. متقاضیان درخواست از تنفس سه ماهه اقساط بانکی می توانند درخواست خودشان را به سازمان بهزیستی ارائه نمایند که در صورت تایید، موارد به بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

رییس سازمان بهزیستی گفت: همچنین پرسنل شاغلی که نتوانستند شغل خودشان را حفظ نمایند، می توانند از مزایای بیمه بیکاری در ایام تعطیلی به دلیل شیوع کرونا پس از ثبت نام در سامانه مربوطه بهرمنده شوند. در این رابطه نیز مذاکراتی با معاونت کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا شده که این امر تسهیل گردد.

قبادی دانا همچنین از بخگرددگی اجاره بهای مهد های کودک غیر دولتی توسط بیش از هزار و 300 مالک مکان های استیجاری در پویش همدلی مومنانه اطلاع داد.

وی گفت: سازمان بهزیستی نیز اجاره بهای تمام املاکی که در موضوع ماده 28 قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت به صورت استیجاری در اختیار مهد های کودک یا سایر مجموعه های تحت پوشش ماده 28 قرار داده بود برای ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه تحت بخگرددگی کامل قرار داد.

وی هدف از ارایه این تسهیلات را، برخورداری کمترین ضرربرای مهد های کودک تحت نظارت سازمان بهزیستی که با توجه به شرایط آغاز کرونا برای قطع زنجیره انتقال تعطیل شدند ذکر کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تسهیلات سازمان بهزیستی برای مهد های کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات سازمان بهزیستی برای مهد های کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید