تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه به بانک مرکزی

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، خبرنگاران- رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مصوبه های جدید شورای عالی بورس به تاسیس شرکت های تامین سرمایه با مجوز بانک مرکزی تاکید نمود و گفت: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای اقتصادی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه گردد.

تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه به بانک مرکزی

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، امروز چهارشنبه با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی بورس در این خصوص اضافه کرد: در آخرین جلسه شورای عالی بورس که شامگاه دوشنبه ( 26 آبان ماه امسال) با حضور رئیس بانک مرکزی برگزار گردید، مقرر شد تا بانک مرکزی شرایط را برای بانک ها جهت سهامداری در شرکت های تامین سرمایه تسهیل کند.

وی گفت: در بند ب ماده 14 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مصوب سال 1396 مقرر شد تاسیس آن دسته از شرکت های تامین سرمایه که دارای سهامدار بانکی هستند، نیازمند اخذ مجوز از بانک مرکزی باشد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: این اتفاق می تواند منجر به توسعه نهادهای اقتصادی و نیز تنوع خدمات قابل ارائه در بازار سرمایه گردد.

وی اضافه کرد: در صورتی که یکی از بانک ها به دنبال تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه است می تواند درخواست تاسیس چنین شرکتی را به بانک مرکزی ارائه کند.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه به بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقاضای تاسیس شرکت تامین سرمایه به بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید