جزئیات مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از آشوب در ایران

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه ای را به تصویب رسانده اند که خواهان حمایت از آشوب ها در ایران است.

جزئیات مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از آشوب در ایران

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از فارس، مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه ای برای حمایت از آشوب ها در ایران به تصویب رسانده است.

رسانه های آمریکا گزارش داده اند قطعنامه 752 مجلس نمایندگان که در ماه دسامبر در بجبوحه آشوب ها در ایران معرفی گردید، دو روز پیش به تصویب این مجلس رسید.

تئودور داچ، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و جو ویلسون که هر دو از افراطی ترین نمایندگان ضد ایرانی هستند این قطعنامه را معرفی نموده اند. آنها از آشوب های آبان ماه در ایران به عنوان تظاهرات های قانونی و مسالمت آمیز یاد نموده اند.

در این قطعنامه از سیاست های دولت ترامپ علیه ایران و حمایت های او از آشوب ها در ایران تقدیر به عمل آمده است.

مقام های دولت ترامپ در زمان آشوب های آبان ماه علاوه بر اعتراف به نقش واشنگتن در به آشوب کشاندن اعتراض های مردمی، گفتند که از این حوادث بسیار شاد هستند.

به عنوان مثال، برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران در مصاحبه ای روز 30 آبان ماه گفت: از اعتراض هایی که در ایران به وقوع پیوسته اند بسیار شادیم.

او در پاسخ به این سوال که دولت آمریکا چطور در کنار مردم ایران است گفت: ما سعی نموده ایم از اعتراضات سال های گذشته درس بگیریم. در آن موقع، حکومت به مردم اجازه نداد با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند.

برایان هوک افزود: وقتی من در این سمت قرار گرفتم فناوری هایی را در اختیار مردم ایران قرار دادیم تا بتوانند در جریان اعتراضات با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. ما راه های میان بر زدن اینترنت را هم به مردم ایران نشان دادیم. حکومت ایران اینترنت را قطع کرد، چون نمی خواهد جهان ببیند مردمش دارند ضدش اعتراض می نمایند.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در ادامه توضیح داد در جریان ناآرامی های اخیر عده ای از ابزارهایی که آمریکا فراهم نموده استفاده نموده اند.

او گفت: این میان برهایی که ما در اختیار ایرانی ها قرار دادیم به بعضی از ایرانی ها امکان داد بتوانند از این ابزار ارتباطی استفاده نمایند و دیدیم که ده ها هزار ایرانی از این ابزار میان بر استفاده کردند: ابزاری که ما در طول یکسال و نیم گذشته کارگزاری کردیم و این اجازه داد که معترضان بتوانند حتی در زمان قطع اینترنت توسط حکومت با هم ارتباط برقرار نمایند.

برایان هوک گفت: ما بسیار از نحوه ایستادنمان در کنار مردم ایران خوشحال هستیم.

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا چندین بار با مایک پامپئو درباره ایران جلسه داشته است.

هوک در ادامه سخنانش گفت: ما به کارزار فشار حداکثری خودمان ادامه می دهیم. این فشارهای ما است که باعث شده این حکومت با دو سوم کسر بودجه روبرو گردد.

دولت آمریکا بعد از خروج از توافق هسته ای برجام علاوه بر احیای تحریم های متوقف شده ذیل این توافق، تحریم های جدیدی علیه ایران وضع نموده است.

بعضی مقام های دولت آمریکا علناً اعتراف نموده اند که هدف این تحریم ها ایجاد نارضایتی های عمومی و راه اندازی آشوب در ایران است.

دولت آمریکا تا کنون موفقیتی در دستیابی به هدف خود از خروج از برجام به دست نیاورده است. واشنگتن گفته به دنبال ورود به مذاکراتی جدید با ایران است، اما تهران هر گونه مذاکره را به بازگشت به برجام منوط نموده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از آشوب در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا برای حمایت از آشوب در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید