رَش اُو سیل پلدختر را به تصویر می کشد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، مژگان صیادی از ساخت مستندی با عنوان رَش اُو با موضوع سیل در منطقه پلدختر لرستان اطلاع داد.

رَش اُو سیل پلدختر را به تصویر می کشد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ ورزشی چلسی از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مژگان صیادی از ساخت مستندی با عنوان رَش اُو با موضوع سیل در منطقه پلدختر لرستان اطلاع داد. این فیلم در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می گردد.

شهرستان پلدختر استان لرستان در فروردین 98 با سیل ویرانگری روبرو شد و اهالی روستای بابازید از توابع این شهرستان آسیب جدی دیدند. مستند رَش اُو بنا دارد 13 ماه پس از این حادثه، ردی از امید و زندگی در بین اهالی بیابد.

مژگان صیادی درباره عنوان این مستند شرح داد: رَش در زبان لری به معنای سیاه و اُو به معنای آب است. در نتیجه رَش اُو به آب تیره و ویرانگر گفته می گردد.

وی درباره مراحل فراوری این فیلم گفت: حدود یک سال درباره سوژه مورد نظر تحقیق کردم. زمانی که سیل آمد، من لرستان بودم و جزء اولین نفراتی بودم که به مناطق سیل زده معمولان رفتم. منطقه ای شبیه به چرنوبیل که آسیب بسیاری دیده بود. چند سفر دیگر به منطقه پلدختر داشتم و با پیدا کردن سوژه ها فیلمبرداری آغاز شد.

این تهیه کننده در سرانجام اعلام کرد: البته به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین ایجاد تغییراتی در تیم فراوری، فیلمبرداری کمی با تاخیر و همزمان با آغاز فصل بهار آغاز شد. این هفته سومین سفر را به منطقه لرستان خواهیم داشت تا تصاویر باقی مانده را فیلمبرداری کنیم.

عوامل فراوری مستند رَش اُو عبارتند از کارگردان: رضا عباسی، تهیه کننده: مژگان صیادی، مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی، صدابردار: هادی معنوی پور، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

انتهای پیغام /4143/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "رَش اُو سیل پلدختر را به تصویر می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رَش اُو سیل پلدختر را به تصویر می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید