شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت علوم فعال شد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از آغاز به کار دور جدید فعالیت کارگروه تخصصی علمی آموزشی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت علوم فعال شد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از مرکز همکاری بین المللی وزارت علوم، حسین سالار آملی قائم مقام وزیرعلوم در امور بین الملل از تشکیل دور جدید کارگروه تخصصی علمی - آموزشی شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

سالارآملی با تاکید بر ضرورت حفظ و گسترش ارتباطات علمی و آموزشی با ایرانیان مقیم خارج از کشور؛ گفت: ارتباط با ایرانیان خارج از کشور و جلب مشارکت آن ها کار و فرآیندی است که در دراز مدت تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی ارتباط علمی با ایرانیان خارج از کشور را یک ضرورت دانست و شرح داد: ارتباطات آکادمیکی با نخبگان ایرانی مقیم می تواند در راستای منافع ملی کشور بسیار تاثیر گذار باشد بنابراین باید توجه ویژه تری به این مهم داشته باشیم.

سالار آملی اضافه کرد: هریک از سازمان ها و ارگان ها باید با توجه به نیاز های تخصصی موجود در داخل کشور از طریق بهره مندی از تخصص های ایرانیان مقیم به دنبال برطرف کردن آن نیاز ها باشد. هدف اصلی ما استفاده از سرمایه های نخبگان ایرانی در پاسخ به نیاز های اساسی کشور است.

براساس این گزارش، اولین جلسه کارگروه علمی آموزشی ایرانیان خارج از کشور روز چهارشنبه 6 آذر ماه 1398 در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.

در این جلسه مقامات و نمایندگانی از نهاد های عضو کارگروه شامل معاونت امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور و دبیرخانه شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه، مرکز تعاملات بین المللی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان صدا و سیما، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیسیون انجمن های علمی ایران، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اداره مشمولان سازمان نظام وظیفه، دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت گسترش زبان فارسی، مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی، مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حضور خواهند داشت.

در این جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون چالش ها و امور علمی- آموزشی مربوط به ایرانیان خارج از کشور با توجه به وظایف دستگاه های عضو کار گروه پرداخته خواهد شد. همچنین برنامه های توسعه همکاری مشترک با ایرانیان مقیم خارج در قالب طرح های مشترک پژوهشی، تکمیل و گسترش بانک اطلاعاتی نخبگان ایرانی مقیم خارج و گسترش آموزش زبان فارسی در جامعه ایرانی مقیم خارج از کشور، در دستور کار این کارگروه قرار خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت علوم فعال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور وزارت علوم فعال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید