عدم استفاده از تراشه های اگزینوس در گوشی های تاشوی سامسونگ علت اصلی موفقیت آن هاست

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، تحلیل عملکرد پیروز گوشی های تاشوی سامسونگ در فروش نشان می دهد تصمیم شرکت کره ای مبنی بر عدم استفاده از تراشه های اگزینوس در این محصولات، علت اصلی پیروزیت آن ها به شمار میرود.

عدم استفاده از تراشه های اگزینوس در گوشی های تاشوی سامسونگ علت اصلی موفقیت آن هاست

اگرچه گوشی های تاشو در ابتدای جهت خود قرار دارند اما سامسونگ توانست بعد از گذشت دو سال، اعتماد کاربران را به شکل عجیبی به خود جلب کند؛ به گونه ای که این روزها کاربران بی صبرانه منتظر مدل های تازه هستند. البته بیشتر پیروزیت گوشی های تاشوی سامسونگ به خاطر مدل زد فلیپ است، اما به صورت کلی، پیروزیت آن ها خوب ارزیابی می گردد.

اما نکته ای که در این جا وجود دارد، فروش بالای این گوشی ها نیست؛ بلکه عملکرد عالی سامسونگ در جلب رضایت مشتریان است. شرکت کره ای در فروش پرچم دارهای خود تا این میزان عملکرد خوبی ندارد، اما برای فروش گوشی های تاشو می بینیم که فعلا پیروز بوده است.

سال جاری حتی سامسونگ می خواهد از نسل چهارم از گوشی های تاشوی خود رونمایی کند. البته برای مدل فولد، سال جاری چهارمین سال و برای مدل فلیپ هم سومین سال خواهد بود. با توجه به بازخورد کاربران در رابطه با این گوشی های مورد انتظار، به نظر می رسد یکی از مواردی که به عنوان نقطه قوت این گوشی ها توانسته نظر مثبت کاربران را به خود جلب کند، پردازنده آن ها است؛ اسنپدراگون. پردازنده ای که سال هاست کاربران گوشی های سامسونگ ملتمسانه از شرکت می خواهد از آن در گوشی های پرچم دار خود استفاده کند اما هر بار شاهد بکارگیری پردازنده های نه چندان خوب اگزینوس در بیشتر مدل ها هستیم.

سامسونگ در تمام طول این مدت که مشغول فراوری گوشی تاشو بوده، برای آن ها از تراشه های ساخت کوالکام استفاده نموده و خوشبختانه برنامه ای هم برای تغییر این فرایند ندارد. این در حالی است که گفته می گردد شرکت کره ای می خواهد سال جاری فراوری گوشی های تاشو را نیز بیشتر کند.

این خبر بسیار عالی است چون اگزینوس 2200 که از پردازنده گرافیکی ساخت AMD نیز بهره می برد، به معنای واقعی کلمه، فاجعه است. البته به شخصه فکر می کنم این تراشه به سرنوشتی مثل گوشی های تاشو دچار شده و به مرور زمان بهتر و بهتر خواهد شد. چون سامسونگ دیگر از هسته های اختصاصی خود استفاده نمی کند، برای ساخت گرافیک هم به یکی از برترین شرکت های فعال در این زمینه متوسل شده است. فقط مشکل اینجاست که وظیفه طراحی و ساخت را خود شرکت کره ای بر عهده دارد و همین موضوع سبب می گردد این همه مشکل به وجود بیاید.

پردازنده های اسنپدراگون همچنان در نزد کاربران محبوبیت بالایی دارند

پر بودن ظرفیت سفارشات TSMC طی چند سال اخیر باعث شده کوالکام برای ساخت تراشه به سامسونگ متوسل گردد. همکاری با سامسونگ همانا و شروع مسائل عجیب و غریب برای تراشه های اسنپدراگون، همانا. برای مثال اسنپدراگون 8 نسل 1؛ این پردازنده علی رغم توان پردازشی بی نظیری که دارد، در عمل می بینیم که خیلی عملکرد پایداری ندارد. البته با تمام این تفاسیر، باز هم از اگزینوس 2200 تراشه بهتری است. همینکه جو مثبت تری اطراف آن وجود دارد کافی است تا فروش بالای گوشی های سامسونگ تضمین گردد.

طبق خبرهای منتشر شده، اگر سامسونگ تصمیم بگیرد به همین سیاست خود ادامه دهد، یعنی از تراشه های اسنپدراگون در گوشی های تاشوی خود در تمامی بازارها استفاده کند، قطعا می تواند باز هم در جلب رضایت کاربران عملکرد پیروزی داشته باشد. کاربران اگر با پردازنده های کوالکام به مشکل بر بخورند، اعتراضی نمی نمایند ولی اگر این مشکل حتی با شدت کمتر از طرف پردازنده های اگزینوس باشد، سامسونگ را سرزنش می نمایند.

طبق خبرهای منتشر شده، گفته می گردد شاید حتی گوشی های تاشوی سال جاری سامسونگ با تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس به عنوان قلب تپنده راهی بازار شوند. این تراشه به وسیله TSMC و با فناوری 4 نانومتری این شرکت که بسیار بهتر از فناوری سامسونگ نیز هست فراوری خواهد شد که انتظار می رود باعث بهبود شرایط پایداری و ثبات عملکرد آن گردد.

البته حتی اگر از پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 1 هم در آن ها استفاده گردد، باز هم خبر خوبی است، چون اینطور برداشت می گردد که شرکت کره ای یک بار هم که شده به نظر کاربرانش احترام گذاشته و دست از پردازنده های اختصاصی خود برداشته است. حال باید منتظر ماند و دید چه پیش می آید. امیدواریم سامسونگ نظر خود را تغییر ندهد و در بعضی از بازارها گوشی های تاشوی خود را با پردازنده اگزینوس 2200 راهی بازار نکند، چون این واقعاً بدترین اتفاقی است که می تواند بیفتد.

منبع: SamMobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "عدم استفاده از تراشه های اگزینوس در گوشی های تاشوی سامسونگ علت اصلی موفقیت آن هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم استفاده از تراشه های اگزینوس در گوشی های تاشوی سامسونگ علت اصلی موفقیت آن هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید