(عکس) فوتبال علیه نژادپرستی در آمریکا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، تیم های فوتبال بوروسیا مونشن گلادباخ و یونیون برلین از ساعت 18 امروز (یکشنبه) در چارچوب هفته بیست ونهم بوندس لیگای آلمان در استادیوم بوروسیا پارک به مصاف هم رفته اند که این بازی تا دقیقه 75 با فزونی 3 بر یک مونشن گلادباخ در جریان است.

(عکس) فوتبال علیه نژادپرستی در آمریکا

مارکوس توران، مهاجم فرانسوی بوروسیا مونشن گلادباخ و پسر 22 ساله لیلیان تورانِ سرشناس که گل های دوم و سوم تیم میزبان را در دقایق 41 و 59 به ثمر رساند، پس از به ثمر رساندن گل اول خود، شادی گل خود را با زانو زدن نمادین روی زمین انجام داد تا به نوعی اعتراضش به کشته شدن یک شهروند سیاهپوست در ایالات متحده توسط پلیس آمریکا را نشان دهد. حرکت نمادین زانو زدن یک اعتراض به حقوق مدنی است که در سال 2016 توسط کالین کپرنیک، بازیکن فوتبال آمریکایی شروع شد.

ورزشکاران مختلف در روزهای اخیر به شیوه های مختلف همبستگی و اعتراض خود به قتل جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی که دوشنبه هفته گذشته توسط پلیس این کشور کشته شد، نشان داده اند. این شهروند آمریکایی پس از اینکه توسط پلیس این کشور بازداشت شد، به خاطر فشاری که به مدت هشت دقیقه توسط زانوی یک افسر پلیس به نام درک چائووین 44 ساله به گلویش آمد، جان خود را در شهر مینئاپولیس واقع در ایالت مینه سوتا از دست داد.

این اتفاق معترضین آمریکایی را به خیابان های سراسر ایالات متحده کشانده و در 30 شهر درگیری ها به حدی بوده که نیروهای نظامی آمریکا به دستور دونالدو ترامپ برای سرکوب معترضین به خیابا ن ها آمده اند.

منبع: فرارو

به "(عکس) فوتبال علیه نژادپرستی در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(عکس) فوتبال علیه نژادپرستی در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید