مشکل تمدید سقف و سابقه واردات تجهیزات ICT حل شد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه ای، با پیگیری سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران از قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، امکان افزایش سقف و سابقه واردات برای تأمین کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای موبایل و یا بانک های خصوصی قرارداد داشته باشند، ایجاد شد.

مشکل تمدید سقف و سابقه واردات تجهیزات ICT حل شد

احسان زرین بخش عضو هیأت مدیره این سازمان در این باره گفت: بر اساس گزارشی که اواسط تابستان امسال از بعضی از اعضای سازمان نصر دریافت کردیم، متوجه شدیم که امکان افزایش سقف و سابقه واردات برای تأمین کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای تلفن همراه و یا بانک های خصوصی قرارداد داشته باشند وجود ندارد. به عبارتی وزارت صمت تنها به افزایش سقف سابقه تأمین کنندگان دارای قرارداد با دستگاه های اجرایی اقدام می نماید.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع برای تأمین کنندگان تجهیزات در کشور، ادامه داد: برای حل این موضوع، در سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران پیگیری های لازم را با دکتر مفتح، قائم مقام وزیر صمت شروع کردیم و با هماهنگی رئیس سازمان نصر تهران، اولین جلسه مذاکرات در مهرماه امسال برگزار گردید. در این نشست ضمن تشریح مسائل موجود، راهکارهایی به وسیله بعضی از اعضای هیأت مدیره نصر تهران ارائه شد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران با اشاره به مساعدت و همراهی قائم مقام وزیر صمت در این باره اضافه کرد: جهت برطرف این مشکل، در تاریخ 18 آبان ماه 1400 بخشنامه شماره 196272/60 به منظور نحوه تشخیص و آنالیز دستگاه های اجرایی به وسیله دکتر مفتح صادر شد.

زرین بخش با بیان اینکه به علت وجود ابهامات در بند 2 بخشنامه یاد شده، مشکل تأمین کنندگان اپراتورهای تلفن همراه و بانک های خصوصی همچنان پابرجا بود، تأکید کرد: با پیگیری های مستمر اینجانب با بدنه کارشناسی وزارت صمت و مکاتبات اجرا شده در آبان ماه و آذر ماه امسال، در نهایت در 23 آذر اصلاحیه این بخشنامه به شماره 228350/60 صادر شد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران ضمن قدردانی از مساعدت های قائم مقام وزیر صمت در گره گشایی از این موضوع، اظهار امیدواری کرد: با توجه به حسن روابط موجود میان نصر تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت، امید است با همکاری فنی، منطقی و کارشناسی میان دو مجموعه، شاهد ارتقای روزافزون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مشکل تمدید سقف و سابقه واردات تجهیزات ICT حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل تمدید سقف و سابقه واردات تجهیزات ICT حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید