مفهوم انتگرال از برنامه درسی حذف نشده است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، مشاور سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: انتگرال مفهومی مهم در علم ریاضی است که از برنامه درسی حذف نشده بلکه به دوره آموزشی در دانشگاه انتقال یافته است.

مفهوم انتگرال از برنامه درسی حذف نشده است

محمود امانی طهرانی مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی وبلاگ ورزشی چلسی، درباره تأثیر حذف انتگرال از کتاب های درسی دوره متوسطه دوم اظهار کرد: موضوعات این چنینی وقتی از حوزه تخصصی تصمیم گیری خارج می گردد و صرفاً بهانه ای برای هجمه علیه کسی یا جلب توجه باشد از بستر طبیعی خود خارج شده است که اکنون با این شرایط روبرو هستیم.

او ادامه داد: انتگرال مفهوم مهمی در ریاضیات محسوب می گردد چراکه به واسطه این مفهوم می توان مساحت اشکال هندسی نامنظم را محاسبه کرد بنابراین به عنوان یک دستاورد مهم در علم ریاضی شناخته می گردد.

مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اشاره به اینکه با توجه به مفهوم با اهمیتی که انتگرال دارد شناخت آن از سوی دانش آموزان ضرورت دارد، گفت: اما اینکه این آشنایی باید در پایه تحصیلی خاصی صورت گیرد یا خیر نیازمند آنالیز تخصصی است.

طهرانی اضافه نمود: با توجه به اینکه در دوره های تحصیلی فعلی پیش دانشگاهی حذف شده است و در مقابل یک سال به دوره ابتدایی اضافه کردیم بنابراین پایه 9، 10 و 11 سابق جای خود را به پایه های 10، 11 و 12 جدید داده است بر همین اساس، چون یک سال حذف شده است آموزش انتگرال هم به بخش بعدی آموزش که دانشگاه می گردد، محول شد.

او با تأکید بر اینکه نگاه ما حذف انتگرال از آموزش ریاضی نیست، گفت: دانش آموزان پس از ورود به دانشگاه و رشته های مرتبط با مفهوم انتگرال آن را در ریاضی یک دانشگاه آموزش می بینند بنابراین مفهوم انتگرال جزء مفاهم پایه ای است که هرگز نباید حذف گردد، اما آنچه در این مورد تصمیم گیری شده است صندلی آموزش آن از سه پایه متوسطه دوم به دانشگاه تغییر پیدا کند.

مشاور علمی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی یادآوری کرد: در برنامه درسی فعلی مفهوم کلی انتگرال از متوسطه 2 به برنامه درسی دوره دانشگاه انتقال پیدا نموده است، اما مفهوم پایه آن که به دیفرانسیل مرتبط بگردد همچنان در کتاب های درسی مدرسه وجود دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مفهوم انتگرال از برنامه درسی حذف نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفهوم انتگرال از برنامه درسی حذف نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید