چراغ سبز ترامپ به ارتش آمریکا برای واکنش به حمله راکتی بهالتاجی

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از رویترز، در پی حمله راکتی شب گذشته به پایگاه نظامی التاجی عراق و کشته شدن دو نظامی آمریکایی و یک نظامی انگلیسی، وزارت دفاع آمریکا روز پنج شنبه گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به ارتش آمریکا مجوز واکنش در برابر حمله راکتی چهارشنبه شب به پایگاه التاجی را داده است.

چراغ سبز ترامپ به ارتش آمریکا برای واکنش به حمله راکتی بهالتاجی

این در حالی است که مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا و ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور تا به امروز از مقصر دانستن کتائب حزب الله گروه مورد حمایت ایران یا ذکر نام هر گروه شبه نظامی دیگر خودداری نموده اند.

در همین ارتباط، اسپر به وبلاگ ورزشی چلسی گفت: من با رئیس جمهور صحبت نموده ام. وی به من مجوز داده است تا آنچه را که ضروری و مطابق با رهنمودهای اوست، انجام دهیم.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این پرسش که آیا واکنش آمریکا شامل حمله به مناطقی در داخل ایران خواهد بود، گفت که حمله به شبه نظامیان در اولویت است.

این فرمانده پنتاگون در ادامه اضافه نمود: من نمی خواهم هیچ گزینه ای را از روی میز بردارم، اما ما بر گروه- گروههایی- متمرکز هستیم که باور داریم در این حمله دست داشته اند.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور آمریکا روز پنج شنبه در مصاحبه با وبلاگ ورزشی چلسی در کاخ سفید گفت که کاملاً معین نشد که ایران [مسئول این حمله] بود و با خودداری از اظهارنظر درباره اقدام احتمالی آمریکا گفت: خواهیم دید که این واکنش چیست.

شایان ذکر است که آمریکا بارها هشدار داده که کشتن شهروندان آمریکایی در خارج از مرزهای این کشور خط قرمزی است که واکنش واشنگتن را در پی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چراغ سبز ترامپ به ارتش آمریکا برای واکنش به حمله راکتی بهالتاجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز ترامپ به ارتش آمریکا برای واکنش به حمله راکتی بهالتاجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید