کرملین: مقدمات نشست ایران-روسیه-ترکیه درباره سوریه در دست اجرا است

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، سخنگوی کرملین ضمن تأیید اینکه مقدمات نشست سه جانبه ایران-ترکیه و روسیه درباره سوریه در حال فراهم شدن است، گفت که هنوز توافقاتی در زمینه زمان برگزاری این نشست صورت نگرفته است.

کرملین: مقدمات نشست ایران-روسیه-ترکیه درباره سوریه در دست اجرا است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز (پنجشنبه) ضمن تأیید احتمال برگزاری نشست سه جانبه روسیه-ایران و ترکیه در مورد مسئله سوریه گفت که هنوز توافقاتی در مورد زمان دقیق برگزاری این نشست صورت نگرفته است.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی تاس، سخنگوی کرملین در مورد نشست سه جانبه درباره تحولات سوریه گفت که مقدمات نشست سه جانبه آنکارا-تهران و مسکو برای حل و فصل مسئله سوریه در دست اجرا است.

وی شرح داد: در حقیقت، مذاکراتی در مورد این موضوع از سوری ایران انجام شده است. این نشست تحت آنالیز است، روسیه رضایت خود را در مورد تاریخ برگزاری نشست اعلام نموده است، اما همانطور که می دانید، برای نهایی شدن این توافق، برنامه سه رئیس جمهور (ایران، روسیه و ترکیه) باید مورد موافقت قرار گیرد. به محض اینکه توافق حاصل شد، به اطلاع عموم می رسانیم.

پسکوف در واکنش به اظهارات مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه درباره احتمال ملاقات میان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره سوریه گفت: در مورد ملاقات پوتین و اردوغان پیرامون تحولات سوریه بر روی هیچ نقطه مشخصی توافق حاصل نشده است.

پیش از این ، وزارت امور خارجه ترکیه ضمن تأیید نشست سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه برای آنالیز اوضاع سوریه تأکید کرد که سه کشور در حال رایزنی در مورد زمان برگزاری این نشست سه جانبه هستند.

از طرف دیگر، میخائیل بوگدانوف در جمع وبلاگ ورزشی چلسی از برگزاری یک نشست سه جانبه تهران،مسکو و آنکارا درباره اوضاع سوریه خبر داده بود و گفته بود که ماه مارس (اسفندماه)، احتمالاً تهران میزبان این نشست خواهد بود.

وی همچنین در ادامه توضیح داد که در صورت موافقت ریاست جمهوری ترکیه، این نشست ابتدای ماه مارس (20 روز دیگر) برگزار خواهد شد.

اوضاع شمال سوریه به ویژه استان ادلب این کشور طی بیش از یک ماه گذشته، با شروع عملیات نظامی ارتش سوریه و موفقیت های آن متشنج است. این تنش ها بعد از آن افزایش یافت که نیروهای ارتش سوریه و ترکیه با یکدیگر درگیر شدند و مواضع طرف مقابل را هدف قرار دادند.

روسیه به عنوان یکی از سه کشور ضامن گفت وگوهای آستانه، گفته است که ارتش سوریه 90 درصد خاک این کشور را آزاد نموده و پیشروی های نیروهای سوری در حلب وادلب زمینه را برای اجرای توافق سوچی فراهم نموده است. این پیشروی ها، ترکیه را از آنجایی که حامی گروه های مسلح است، خشمگین نموده است.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرملین: مقدمات نشست ایران-روسیه-ترکیه درباره سوریه در دست اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین: مقدمات نشست ایران-روسیه-ترکیه درباره سوریه در دست اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید