کشف ایکاردی، از جنگل و دریا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، از تمرین در جنگل و دریا،نوجوانی کشف گردیده به نام الله یار. ستاره استقلال در مسجدسلیمان،با یک گل و یک پاس گل.مائورو ایکاردی آرژانتینی الگویش است،بازیکنی که پای دهه هشتادی ها را به تاریخ استقلال باز کرد.

کشف ایکاردی، از جنگل و دریا

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی ، امیر اسدی ، گوآ، هند. جام جهانی نوجوانان. ستاره ها گلچین گردیده اند و نام آن ها را می توانید در جدول گلزن ها یا تیم منتخب ببینید. از ایران، تیم دوست داشتنی عباس چمنیان هم چند نام نه چندان شناخته گردیده میان اسامی به چشم می خورد. طاها شریعتی، یونس دلفی و البته الله یار صیادمنش. این آخری را هیچ جا ندیده بودیم، از همه گمنام تر بود اما در گوآ چشم مان به جمالش روشن شد. سانترفورواردی دونده، پرتلاش، انرژیک و البته گلزن.

صیادمنش در هند، 3 گل به ثمر رساند. اولی مقابل گینه، دومی آلمان و سومی هم مکزیک. تمام این گل ها در مرحله گروهی به ثمر رسید. الله یار یکی از گل های ایران را در روز پیروزی ارزشمند 4 بر صفر مقابل آلمان وارد دروازه لوکا پلوگمن کرد. دروازه بانی که این فصل برای وردربرمن در بوندس لیگا بازی می نماید.

رسانه های حاضر در هند،الله یار را قبل از بازی مقابل اسپانیا با آبل رویز مقایسه کردند. مهاجم بارسلونا که فعلا برای تیم دوم این باشگاه بازی می نماید. این قیاس، حاصل درخشش صیادمنش بود. او چشم ها را خیره کرد و البته نشان داد که یک مهاجم آینده دار در راه است. البته با حذف ایران مقابل اسپانیا، الله یار نتوانست تعداد گل های خود را افزایش بدهد و در جدول گلزن ها رتبه بهتری به دست بیاورد.

به این نام ها توجه کنید. جیان بریستر(انگلیس-لیورپول)، آبل رویز(اسپانیا-بارسلونا)، آمینه گوری(فرانسه-المپیک مارسی)، یان آرپ(آلمان-هامبورگ)،جادون سانچو(انگلیس-دورتموند)،فیلیپ فودن(انگلیس-منچسترسیتی)،سرجیو گومز(اسپانیا-دورتموند) این آخری را دورتموند با رقم 3 میلیون یورو از بارسلونا خریده و روی او سرمایه گذاری نموده است.

این ستاره ها بهترین بازیکنان جام جهانی نوجوانان بودند که جملگی قبل از 18 سالگی در لیگ های معتبر بازی نموده اند. جادون سانچو با درخشش در دورتموند، توسط گرت ساوت گیت حتی به تیم ملی انگلیس دعوت گردیده و قرار است در ترکیب سه شیرها بازی هم کند. یا یان آرپ فصل قبل موفق شد 2 گل برای هامبورگ در بوندس لیگا به ثمر برساند. در میان برترین های جام جهانی نوجوانان، فقط بازیکنان ایرانی هستند که خوشبخت نگردیده اند. نمونه اش همین الله یار صیادمنش که به جای بازی در یک لیگ بزرگ، پیراهن استقلال را در لیگ برتر پوشیده و البته نشان داده چه بازیکن قابلی است.

از جام جهانی نوجوانان آغاز کردیم تا به استقلال برسیم. گل و پاس گل صیادمنش مقابل نفت در مسجدسلیمان، بهانه ای است تا دربار ه او بنویسیم. مهاجمی اهل آمل با تنها 17 سال سن. او در رده نوجوانان و جوانان عضو پدیده ساری بود. با این تیم به عنوان قهرمانی نرسید اما یک بار در مسابقات کشوری سوم شدند و بار دیگر چهارم. او مهاجم تیمی بود که نه امکانات آنچنانی داشت و نه بودجه ای هنگفت و فراوان که توان مقابله با فولاد، سپاهان و خونه به خونه را داشته باشد.

صیادمنش قبل از درخشش در جام جهانی نوجوانان، با سایپا قرارداد بست اما خیلی زود آن را فسخ کرد. چون آرزوهای بزرگی در سر داشت و یکی از آن ها پیشنهاد گالاتسرای به او بود. پیشنهادی که البته به نتیجه نرسید تا الله یار برای لیگ هجدهم پیراهن استقلال را بپوشد و زیر نظر وینفرد شفر خودی نشان بدهد.

گل زیبای صیادمنش به نفت مسجدسلیمان، حاصل چارچوب شناسی و جایگیری ویژه اوست. بازیکنی که فقط چند دقیقه بعد از گلزنی، با دربیلی موفق و پاسی زیبا مهدی قائدی را در موقعیت تک به تک قرار داد تا او با تیزهوشی گل دوم استقلال را وارد دروازه نفت مسجدسلیمان کند. صیادمنش این انرژی مضاعف و این دوندگی را از آمل به همراه آورده. خودش می گفت: به جز تمرین بدنسازی، خودم در جنگل و دریا هوازی کار می کنم تا بتوانم در زمین بجنگم و مثمرثمر باشم.

الگوی صیادمنش، مائورو ایکاردی است. مهاجم آرژانتینی اینترمیلان که الله یار بازی هایش را تماشا می نماید و از او نکات مثبت را می آموزد. برای صیادمنش، روزهای بهتر در راه اند، روزهایی سرشار از موفقیت. به شرطی که او به همین روند ادامه بدهد و باز هم در ترکیب استقلال بدرخشد. صیادمنش فعلا صاحب یک رکورد هم گردیده و تنها بازیکن دهه هشتادی است که برای استقلال گل زده. از الله یارالبته انتظار می رود رکوردهای دیگری را نیز جابجا کند و نام خود را بیشتر از حالا سر زبان ها بیندازد. توانایی اش را دارد، بنابراین منتظر درخشش دوباره او می نشینیم.

12

منبع: ایران ورزشی

به "کشف ایکاردی، از جنگل و دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ایکاردی، از جنگل و دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید