گزارش، بزرگداشت نهمین سالگرد انقلاب مسالمت آمیز بحرین با وجود فضای خفقان و سرکوب

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، مردم بحرین نهمین سالگرد انقلاب مسالمت آمیز خود را در سایه حاکم بودن فضای سرکوب و خفقان شدید گرامی داشته و بر ادامه مبارزات مشروع خود تا تحقق اهدافشان تاکید کردند.

گزارش، بزرگداشت نهمین سالگرد انقلاب مسالمت آمیز بحرین با وجود فضای خفقان و سرکوب

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از منابع بحرینی، شماری از مناطق بحرین در نهمین سالگرد انقلاب 14 فوریه که سال 2011 میلادی شروع شد، شاهد جنبش مردمی چشمگیر و برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز بود.

با وجود استقرار گسترده نیروهای امنیتی آل خلیفه با هدف کاهش جنبش مردمی و استقرار آنها برای سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز، مناطق متعددی از بحرین از جمله منامه شاهد برگزاری تظاهرات و رویارویی با نیروهای پلیس سرکوبگر بود.

این تظاهرات مسالمت آمیز در مناطق البلاد القدیم، السهلتین الجنوبیة والشمالیة، السنابس، المصلّى، جدحفص، کرباباد، المنطقة الشمالیة، المقشع، القدم، کرّانة،جنوسان، أبوصیبع، الشاخورة،الدراز و بنی جمرة. بود.

همچنین منطقه غربی دمستان، کرزکان، المالکیة، دار کلیب و شهرکان شاهد اعتراضات خشم مردم بحرین بود که خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند و بر پایبندی به مطالبات مشروع خود که انقلاب 14 فوریه در 9 سال پیش به خاطر آن شروع شد، تاکید کردند.

جزیره المحرق و مناطق وسیعی در جزیره ستره، همزمان با نهمین سالگرد انقلاب 14 فوریه، شاهد تحرکات گسترده مردمی بود.

در منطقه المقشمع در المنطقه الشمالیه شهروندان بر روی بام منازلشان فریاد الله اکبر سر دادند. نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه تعداد زیادی از تجمعات مردمی را سرکوب کردند، آنها با پرتاب گاز اشک آور به سمت تظاهرات کنندگان، شماری از آنها را بازداشت کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات مسالمت آمیز تصاویری از رهبران معارضه و شهدا و بازداشت شدگان را در دست داشته و با سر دادن شعارهایی علیه رژیم حاکم بر بحرین خواهان سرانجام انحصار قدرت در این کشور از سوی این رژیم شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی آل خلیفه تعدادی ایست بازرسی در نزدیکی سترة، السنابس، و اماکن دیگر برای مقابله با تظاهرات ایجاد نموده بودند.

بر اساس گزارش رسانه های انقلابیون بحرین، تظاهرات کنندگان شعارهایی در مخالفت با رژیم آل خلیفه سر داده و بر چنگ زدن خود به اهداف انقلاب و تحقق مطالبات مشروع شامل سرانجام حکومت دیکتاتوری، رسیدن به حق مشخص سرنوشت و برپایی نظام سیاسی که عدالت و مساوات را میان تمام قشرهای مردم محقق کند، تاکید کردند.

معترضان همچنین بر ضرورت آزادی زندانیان سیاسی تاکید کردند. تظاهرات در سایه استقرار گسترده مزدوران و شبه نظامیان وابسته به وزارت کشور آل خلیفه برگزار گردید.

از سوی دیگر مناطق مختلف بحرین شاهد فراخوان هایی برای نافرمانی مدنی از سوی گروه های معارض همزمان با نهمین سالگرد انقلاب 14 فوریه بود.

طی دو روز اخیر مناطق مختلف بحرین شاهد نافرمانی همچون بسته شدن اماکن و مراکز تجاری، اعلام اعتصاب عمومی از جمله اعتصاب دانش آموزان، خاموشی چراغ های بیرونی منازل و امتناع از سفر به وسیله پل زمینی و دیگر گذرگاه ها بود.

تجمع اعتراض آمیز در برابر سفارت بحرین در لندن

از سوی دیگر شماری از فعالان معارض بحرینی همزمان با نهمین سالگرد انقلاب 14 فوریه 2011 میلادی در برابر سفارت رژیم بحرین در لندن تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

فعالان بحرینی در این تجمع خواهان توقف بازداشت فعالان و معارضان و آزادی تمام زندانیان دربند آل خلیفه و بازخواست عاملان شکنجه زندانیان شدند. فعالان بحرینی بر حمایت از جنبش مردمی و مطالبات سیاسی مردم بحرین و حق مردم در مشخص سرنوشت و تشکیل نظام سیاسی که عدالت و برابری را محقق کند، تاکید کردند.

علی مشیمع فرزند رهبر جنبش حق در سخنانی به اقدامات تجاوزکارانه آل خلیفه از جمله محروم شدن پدرش از درمان لازم به سبب مخالفت رژیم آل خلیفه اشاره نمود.

گروه های معارض بحرینی شعار یکپارچه ای برای برنامه های ویژه نهمین سالگرد انقلاب مسالمت آمیز بحرین با عنوان در جهت پیروزی انتخاب نموده و خواهان مشارکت گسترده مردم در فعالیت ها و برنامه های مسالمت آمیز از جمله نافرمانی مدنی و اعتصاب عمومی شده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گزارش، بزرگداشت نهمین سالگرد انقلاب مسالمت آمیز بحرین با وجود فضای خفقان و سرکوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش، بزرگداشت نهمین سالگرد انقلاب مسالمت آمیز بحرین با وجود فضای خفقان و سرکوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید