6 مورد از امن ترین کشورهای دنیا را بشناسید

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، اگر سفر امن جزو الویت های اصلی شماست، مقصد گردشگری خود را با دقت انتخاب کنید

عاشقان مسافرت و گردشگری ، همواره رویای سفر به شهر ها و فرهنگ های تازه را در سر دارند، ولی هوشیاری و گوش به زنگ بودن در سفر را نباید فراموش کرد. سفر به برخی کشورها به علت آمار بالای جرم و جنایت یا عدم دسترسی به امکانات پزشکی و یا به خاطر موقعیت جغرافیایی دور افتاده ، ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد.

6 مورد از امن ترین کشورهای دنیا را بشناسید

از طرف دیگر کشورهایی هم هستند که جزو امن ترین کشورهای دنیا هستند. در اینجا بر اساس رای گیری ها و تحقیقات، لیستی از امن ترین کشورهای دنیا برای مسافرت تهیه شده است .

امارات متحده عربی

دبی شهری پر از ساختمان های بلند و ساحل های متعدد، جاده های قرار گرفته بین کوههای حجر است. در دبی با مرتکب شدن کوچکترین خلاف باید کشور را ترک کنید، پس همه اهالی این کشور سعی میکنند تا جای ممکن جرمی مرتکب نشوند. و این موضوع باعث شده است دبی به کشوری امن برای سفر تبدیل گردد. در عین حال باید به فرهنگ و رسوم و قوانین محلی احترام بگذارید تا سفری خاطره انگیز از این قسمت خاورمیانه داشته باشید.

سنگاپور

به عنوان شهری که دومین شهر دنیا از نظر تراکم جمعیت است، سنگاپور بسیار شهر امنی است. سنگاپور که پیشتر تحت سلطه بریتانیا بوده است قوانین بسیار سخت گیرانه ای در خصوص جرم و جنایت دارد و به عنوان یکی از محبت آمیز ترین، تمیز ترین و امن ترین کشورهای دنیا لقب گرفته است. میدانستید حتی جویدن آدامس در این کشور ممنوع است؟ حالا حساب کنید ارتکاب جرم چقدر در این کشور سخت است.

ژاپن

ژاپن یکی از جالب ترین فرهنگهای دنیا و بعلاوه رتبه سوم اقتصاد دنیا را دارد. از بعد از جنگ دنیای دوم تا کنون ژاپن در صلح و آرامش بوده و مسائل درونی بسیار اندک و آمار پایین جرم و جنایت داشته است. ژاپن یک کشور آرام است که زیبایی های طبیعی آن نفس گیر است. از معروف ترین جاذبه های این کشور شکوفه های گیلاس است.

جمهوری چک

جمهوری چک یک کشور تقریبا تازه، پس از جدایی چک اوسلواکی، است که هدف بزرگ آن ساخت زیربناهای محکم مالی و فضایی با ثبات برای سرمایه گذاری است. در سال 2009 شاخص پیشرفت انسانی، کشور چک را در رتبه ای بسیار خوب فرار داده است. این کشور معروفیت اصلی خود را مدیون مرکز محبوبش پراگ و طبیعت زیبای آن است. جمهوری چک تعداد بسیار زیادی توریست از سرتاسر دنیا را به سوی خود میکشاند.

ایسلند

این کشور نهمین کشور شاد دنیاست و عجیب نیست که ایسلند امن ترین کشور دنیا برای مسافرت شناخته شده است. این کشور بعلاوه به خاطر رفاه اجتماعی بالا، احترام بسیار زیاد به حقوق بشر و آمار پایین جرم و جنایت زبانزد است. علاوه بر اینها طبیعت بسیار زیبا، فرهنگ خاص، اسپاهای معروف آب معدنی و امکان تماشا نورهای شمالی از ایسلند مکانی ایده آل برای سفر ساخته است .

کره جنوبی

اگر میخواهید یک هفته استراحت کنید یا به یک سفر یک ماهه بروید کره جنوبی گزینه بسیار مناسبی است. از مرکز بسیار پیشرفته آن، سئول گرفته تا معابد بودایی بسیار قدیمی، پارک های ملی، قصر ها، روستاها و ساحل های بسیار زیبا شما را مسحور خود میکنند.

و دیگر اینکه حمل اسلحه در این کشور ممنوع است پس میتوانید همه گوشه گوشه کره جنوبی را با خیال راحت بگردید. این کشور مقصد امنی برای سفر شماست.

منبع: الی گشت

به "6 مورد از امن ترین کشورهای دنیا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مورد از امن ترین کشورهای دنیا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید