ابزار پاک کن در فتوشاپ

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، ابزار پاک کن در فتوشاپ به نامهای eraser و magic eraser به شما اجازه میدهد تا ناحیه ای نقاشی یا لایه مورد نظر خود را بصورت transparency یا به رنگ background پاک کنید.

ابزار پاک کن در فتوشاپ

ابزار پاک کن در فتوشاپ

ابزار Eraser رنگ پیکسل هایی که بروی آن درگ می کنید را تغییر می دهد . اگر شما در Background یا در لایه ای که با Transparency قفل شده کار می کنید رنگ پیکسل ها به رنگ Background تغییر پیدا خواهد نمود .

برای بکار گیری ابزار Eraser به صورت زیر عمل کنید:

1.ابزار Eraser را انتخاب کنید.

2.انتخاب مورد نظر را در نوار Option انجام دهید . نوار Eraser در شکل زیر نشان داده شده است.

 • نوع قلم(Brush) و Optionهای مربوط به آن را انتخاب کنید.
 • مدی را برای پاک کن انتخاب کنید که عبارتند از Pencil, Brush یا Block
 • Opacity مورد نظر را تنظیم کنید.
 • Flow rate را تنظیم کنید.
 • در مد Brush می توانید Airbush را فعال کنید.

3.در ناحیه ای که می خواهید پاک گردد درگ نمایید.

اگر با استفاده از ابزارEraser قسمتی را پاک نموده باشید و سپس از نوار Option گزینهEraser to History را روشن کنید در این صورت با درگ بر روی نواحی پاک شده ، اثر ابزار Eraser از بین خواهد رفت.

آموزش استفاده از ابزار Magic Eraser

اگر شما در لایه جاری ابزار Magic Eraser را بروی یک رنگی از یک تصویر کلیک کنید، تمام پیکسل هایی که دارای رنگ یکسان هستند پاک خواهد شد. اگر شما در لایه ای کار می کنید که Transparency آن قفل شده باشد و یا اینکه بروی لایه Background کار می کنید رنگ پیکسل ها به رنگ Background تغییر خواهد نمود. به عبارت دیگر پیکسل ها به صورت Transparency پاک می شوند.

برای پاک کردن با ابزار Magic Eraser به روش زیر عمل کنید:

1.بروی ابزار Eraser کلیک راست نموده و از منوی باز شده ابزار Magic Eraser را کلیک کنید.

2.در نوار Option موارد زیر را انجام دهید :

- مقدار تلرانس را جهت مشخص کردن رنج رنگی که حذف خواهد شد مشخص نمایید. مقدار کم تلرانس باعث می گردد که رنگهایی که کمی نیز به هم شبیه هستند پاک گردند.

- اگر می خواهید که لبه های قسمت پاک شده صاف باشد گزینه Anti-aliased را انتخاب نمایید.

- اگر می خواهید که تنها پیکسل های هم رنگ چسبیده بهم پاک شوند گزینه Contiguous را انتخاب نمایید و اگر می خواهید کلیه پیکسل های هم رتگ هم در تمام نواحی تصویر پاک شوند آن را انتخاب نکنید.

- اگر می خواهید رنگ انتخاب شده برای پاک سازی از ترکیب اطلاعات کلیه لایه های قابل مشاهده استفاده کند گزینه Sample all layers را انتخاب نمایید.

-Opacity مورد نظر را جهت قدرت پاک سازی مشخص نمایید. Opacity برابر 100% پیکسل ها را به صورت کامل پاک می نماید اما Opacity کمتر ، قسمتی از پیکسل ها را پاک خواهد نمود .

3- بر روی قسمتی از لایه یا تصویر که شما می خواهید پاک کنید کلیک نمایید.

آموزش استفاده از ابزار Background Eraser

ابزار Background Eraser به شما اجازه می دهد تا با درگ کردن، پیکسل های روی لایه را پاک نموده و آن را تبدیل به Transparency کنید. به عبارت دیگر به شما اجازه می دهد تا Background را پاک کنید و لبه های Foreground را نگه دارید. با تعریف Sampling ها و تلرانس های مختلف می توانید رنج Transparency و تیزی محدوده های پاک سازی را مشخص کنید. ابزار Background Eraser رنگ موجود در مرکز Brush را نمونه برداری می نماید که آن Hotspot یا نقطه گرم نامیده می گردد و رنگ هایی که داخل Brush قرار می گیرند را پاک می نماید.

توجه: ابزار Background Eraser قفل Transparency را نادیده می گیرد.

برای بکار گیری ابزار Background Eraser به صورت زیر عمل نمایید:

 1. در پالت لایه ها، لایه ای را که می خواهید نواحی را از آن پاک کنید انتخاب نمایید.
 2. ابزار Background Eraser را انتخاب کنید.
 3. نوع قلم مو را از نوار Option انتخاب نمایید.
موارد زیر را در نوار Option می توانید انجام دهید:
 • Limits mode را برای انجام عمل پاک سازی انتخاب نمایید. انتخاب Discontiguous برای پاکسازی رنگ نمونه برداری شده ، باعث می گردد که رنگهای زیر قلمو پاک شوند. انتخاب Contiguous ، رنگ نمونه برداری شده و رنگ های متصل به آن را پاک می نماید و انتخاب Find Edgesرنگ نمونه برداری شده و رنگ های متصل به آن را تا زمانی که تیزی لبه های شکل حفظ گردد پاک می نماید.
 • مقدار تلرانس را مشخص کنید.
 • برای اینکه رنگ مشابه با رنگ مشخص شده در نوار ابزار برای Foreground پاک نگردد گزینه Protect foreground color را انتخاب کنید.
 • نوع نمونه برداری را از فهرست Sampling انتخاب نمایید. انتخاب Contiguous باعث نمونه برداری رنگ ها به صورت پیوسته در هنگام درگ می گردد، انتخاب Once تنها قسمتهایی را پاک می نماید که در هنگام اولین کلیک با رنگ نمونه برداری شده مشابه هستند و انتخاب Background swatch تنها نواحی را پاک می نماید که دارای رنگ Background جاری هستند.
برای پاک سازی ، بر روی نوار مورد نظر درگ نمایید.

سخن آخر: ابزار ایسر یا پاک کن در فتوشاپ رنگ پیکسل هایی که بر روی آن درگ کنید را تغییر می دهد اگ شما در background (رنگ زمینه) یا در لایه ای که با transparency قفل شده است کار کنید رنگ پیکسل ها به رنگ background تغییر پیدا خواهد نمود. برای استفاده از ابزار eraser از نوار افقی tools ابزار eraser tool را برگزینید یا با فشردن کلید ترکیبی e این ابزار را انتخاب نمایید.

تکنولوژی وبلاگ ورزشی چلسی

منبع: setare.com

به "ابزار پاک کن در فتوشاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابزار پاک کن در فتوشاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید