افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، بهداد سلیمی در مورد افشاگری شبکه آلمانی از وجود فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک در فدراسیون جهانی که منجر به استعفای تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی شد، اعلام نمود: ما از سال ها قبل در مورد مسائل فدراسیون جهانی صحبت می کردیم، اما بعضی ها نمی شنیدند و یا نمی خواستند بشنوند. باز هم خدا را شکر که ماه پشت ابر نماند.

افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو

دارنده مدال طلای المپیک 2012 لندن در ادامه دست به افشاگری زد و افزود: من می خواهم حرفی بزنم که هیچ کجا نگفته ام. یکی از مسئولان قبلی کمیته ملی المپیک، مطلبی را برای من بازگو کرد و البته گفت اگر جایی به نقل از او عنوان کنم، تکذیب می کند. او گفت، شب قبل از مسابقه من، دو ساعت با آیان جلسه داشتند و از آیان خواسته اند اجازه بدهد بهداد کار خودش را کند و ایران یک مدال طلای دیگر بگیرد، اما او قبول نکرده بود.

او افزود: اکنون که مسئولان کمیته ملی المپیک و فدراسیون جهانی تغییر کرده اند آن موضوع را مطرح کردم. این مسائل آدم را خیلی اذیت می کند. من هنوز حسرت المپیک ریو را می خورم، چون دست های کثیفی پشت پرده بود. اگر بهداد روی تخته می باخت این قدر آدم را اذیت نمی کرد و از وقتی این حرف را شنیده ام واقعا حسرت می خورم.

*خداحافظی کردم، چون با مصدومیت عذاب می کشیدم

سلیمی در مورد اینکه اگر در بازی های آسیایی 2018 به سعید علی حسینی می باخت باز هم خداحافظی می کرد، تاکید کرد: خداحافظی کردن من ربطی به اولی یا دومی در بازی های آسیایی نداشت و واقعا از لحاظ ذهنی خسته شده بودم. همچنین زانوی من نیز خیلی اذیتم می کرد و هر روز با آن کلنجار می رفتم. همان روز های آخر این تصمیم را گرفتم. آسیب دیدگی وزنه برداری را برای من سخت کرد و داشتم عذاب می کشیدم. فکر کردم چه بهتر خداحافظی من با مدال باشد و خاطره خوبی در ذهن مردم بماند.

*رقابت با سعید علی حسینی جهش خوبی در 19 سالگی به من داد

او در مورد رقابت با سعید علی حسینی و اینکه فکر می کند سعید هنوز می توانست ادامه بدهد یا خیر، شرح داد: من رقابت را واقعا دوست داشتم. در 19-20 سالگی با سعید علی حسینی رقیب شدم و همین مسئله جهش خوبی به من داد. سعید آن موقع خیلی خوب بود و 210 و 215 کیلوگرم یک ضرب می زد از این رو همیشه انگیزه داشتم خودم را هم سطح او کنم. زمانی که خبر محرومیت مادام العمر سعید را شنیدم، احساس بدی داشتم برای اینکه چنین استعداد بزرگی بخواهد برای همیشه برود واقعا حیف بود. دو خبر دوپینگ که من را ناراحت کرد ابتدا برای سعید بود و بعد ایلیا ایلین.

او افزود: سعید هم تقریبا شرایط من را داشت. هم از لحاظ سنی و هم اینکه چند سال پیش روی زانو عمل جراحی انجام داده بود و اذیتش می کرد. شرایط کسب سهمیه هم طوری پیش رفت که شانسش را از دست داد، اما به نظرم توان و قدرت ادامه وزنه برداری را داشت.

*دلیل ناراحتی ام در مسابقات جهانی 2017 باخت به علی حسینی نبود

قهرمان سابق جهان و المپیک در پاسخ به این پرسش که دلیل ناراحتی اش در مسابقات جهانی 2017 باخت به سعید علی حسینی بود یا خیر، گفت: من همیشه مدتی قبل از مسابقه به تمام حرکاتم حتی برای پشت صحنه هم فکر می کنم. وقتی یک حرکت خراب شود بهم می ریزم. سعید هم وزنه های خوبی زد. دلیل عصبانیت و ناراحتی ام این بود که دوباره خاطرات المپیک برایم تداعی شد. از طرفی سعید وزنه بردار کمی نبود که از باختم ناراحت بشوم.

واکنش به شایعه بازی های آسیایی2018

سلیمی در مورد اینکه بعد از بازی های آسیایی جاکارتا این شایعه عنوان شد که علی حسینی عمدا وزنه آخر خود را انداخت که بهداد قهرمان شود، شرح داد: به نظرم چنین حرفی درست نیست. سعید از لحاظ بدنی توانایی زدن آن وزنه را داشت و به خود من گفت زمانی که خواسته وزنه را بکند، یکی دو سانتی متر از بدنش دور شد و دیگر نتوانست آن را بزند. بعید می دانم چنین قصدی داشت. از طرفی خودم دو مسئله را در نظر می گیرم اول اینکه به هر حال تفاوت طلا و نقره بازی های آسیایی زیاد است و پاداش آن هم متفاوت بود و اینکه کسی بخواهد از این دو مسئله بگذرد، منطقی نیست.

*رضازاده به من کمک می کرد

او در مورد اینکه برخی ها می گویند رضا زاده دوست نداشت بهداد رکوردهایش را بزند، بیان نمود: هنوز هم این سوال را از خود من می پرسند، ولی انصافا این طور نبود. رضازاده کمک هم می کرد. او برای اینکه کسی رکورد جهان را بشکند 2 میلیون پاداش گذاشت و از شانس بدش، من در اوج آمادگی بودم و هفته ای دو سه بار در تمرینات رکورد می شکستم!

*عادت بد در مسابقات

سلیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه چرا در مسابقات جهانی پاریس به وزنه های 214 و 250 قناعت کرد، شرح داد: می توانستم بیشتر هم وزنه بزنم، اما دو دلیل داشت. اول اینکه عادت بدی داشتم و مدال طلا می گرفتم بی خیال وزنه های بعدی می شدم و انگیزه ای برای وزنه های بعدی نداشتم و فکر می کردم مسابقه بعدی هم هست و آنجا رکورد می زنم. دوم رقیب سرسختی هم نداشتم.

*به گذشته برگردم سعی می کنم اتفاقات سال 2013 تکرار نشود

قهرمان المپیک لندن در پاسخ به این پرسش که اگر به گذشته برشود سعی می کند کدام حاشیه را وارد زندگی ورزشی اش نکند، تاکید کرد: بزرگترین حاشیه ورزشی ام سال 2013 بود و ضرر بزرگی به من زد و طلای جهان را از من گرفت و سعی می کردم آن اتفاقات تکرار نشود. فکر نمی کنم دیگر حاشیه ای داشتم، چون دنبال حاشیه نبودم.

*کدورت ها با کوروش باقری را کنار گذاشته ایم

او در مورد رابطه اش با کوروش باقری و اینکه خبر بیمار شدن او را شنید چه واکنشی نشان داد، نیز گفت: ما خیلی وقت است کدورت ها را کنار گذاشته ایم.

زمانی که آقای باقری راهی بیمارستان شد ما اردوی اخراجی ها را در ساری داشتیم و وقتی خبر را شنیدم خیلی ناراحت شدم.

*عصبانیت از شکسته شدن رکوردش در المپیک ریو

قهرمان بازی های آسیایی 2018 در مورد لاشا تالاخادزه وزنه بردار مطرح فوق سنگین گرجستان نیز گفت: به نظرم وزنه برداری 30 درصد قدرت و 70 درصد ذهن است. تالاخادزه هم ذهن بزرگی دارد که زیر وزنه های سنگین می رود. کاری که او می کند مثل این است خودش را جلوی ماشین بیندازد. او هم در یک ضرب و هم در دوضرب بسیار خوش تکنیک است. در یک ضرب المپیک ریو که رکورد جهان را شکستم و او بلافاصله آمد رکورد من را شکست ناراحت شدم و با عصبانیت رفتم 216 را زدم (با خنده).

او در پاسخ به این پرسش که خودش چه نظری نسبت به وزنه هایش در دوضرب دارد واقعا خطا بود یا خیر، شرح داد:حرکت اول سختگیرانه خطا گرفتند. حرکت دوم به نظر خودم قبول بود خیلی از کارشناس ها می گفتند. حرکت سوم هم نفس کم آوردم. به نظر خودم حرکت دومم درست بود.

*وزنه برداری در حال تغییر نسل است

سلیمی در مورد شرایط حال حاضر وزنه برداری نیز گفت: وزنه برداری ما در حال تغییر نسل است بنابراین اینکه شرایط خوب نباشد طبیعی است. از نسل ما کیانوش و سهراب مانده اند که پیرمرد شده اند. چند سال زمان می برد تا نسل جدید جایگزین شوند، اما وزنه برداران خوبی داریم و امیدوارم به حدی که انتظار هست برسند.

*داودی ضعف هایی در تمرین دارد که باید برطرف کند

او در پاسخ به یان پرسش که فکر می کند علی داودی بتواند به رکورد های تالاخادزه برسد، تاکید کرد: سوال سختی است و بستگی به خیلی شرایط دارد. اما از لحاظ فیزیکی توان رسیدن به آن رکورد ها را دارد. البته فقط داشتن ظرفیت کافی نیست و درست تمرین کردن و حرفه ای زندگی کردن هم می تواند تاثیر گذار باشد. چندین بار به داودی گفته ام در تمریناتش ضعف هایی می بینم که باید آن ضعف ها را از بین ببرد. بزرگترین ضعف علی این است که در تمرین زیاد وزنه می اندازد و اعتماد به نفس زدن آن وزنه را در مسابقه ندارد. برای افزایش اعتماد به نفس باید تعداد زدن های آن وزنه بیشتر از انداختنش باشد.

او افزود: در بین دیگر وزنه برداران فوق سنگین، علیرضا یوسفی استعداد بی نظیری است وزنه های خوبی زده است، اما او هم ضعف های زیادی دارد که گفته ام و امیدوارم پوشش بدهد. آیت شریفی از لحاظ اخلاقی 21 است. با توجه به استایل بدنی، می تواند وزنه بردار خوبی در آینده باشد.

منبع: فرارو

به "افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری بهداد سلیمی از پشت پرده المپیک ریو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید