برنامه نوروزی ستاد گردشگری شهرداری در سال 98 اعلام شد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، نشست خبری ستاد گردشگری شهرداری عصر روز دوشنبه 20 اسفند در ساختمان این ستاد برگزار گردید.

برنامه نوروزی ستاد گردشگری شهرداری در سال 98 اعلام شد

در این نشست، مهدی سیف رئیس ستاد گردشگری بیان کرد: سال جاری شعار دور تهران را بگردیم شعار نوروزی ما اعلام شده است که این جمله ایهام دارد. یکی به معنای گرامی داشتن شهر تهران و دیگری به معنای گردش در تهران است.

وی گفت: سال جاری طرح اتوبوس گردشگری را اجرا خواهیم کرد. در سال های گذشته اتوبوس گردشگری وارد تهران شده بود که مجوز ترافیکی و تردد را نداشت. به همین دلیل پلاک نیز نگرفته بود اما سال جاری با همکاری ستاد پایانه های اتوبوسرانی چند دستگاه اتوبوس قرار است در نقاط گردشگری تهران توقف نمایند و گردشگران را از ساعت 10 صبح تا 17 به مناطق دیدنی ببرند. در این اتوبوس ها، راهنمایان گردشگری نیز حضور خواهند داشت.

سیف اضافه نمود: اتوبوس های دو طبقه گردشگری که در سالهای گذشته وجود داشت فاقد سقف بودند و مجوز تردد در خط ویژه و شهر را نداشتند. این اتوبوس ها به سرپناه ایستگاه ممکن بود برخورد نمایند.

وی درباره طرح پرسه در شهر نیز گفت: تورهایی برای پیاده گردی در 18 جهت تعریف شده که همراه آنها نیز راهنمایانی با شال و کوله متفاوت حضور پیدا خواهند کرد و گردشگران را هدایت می نمایند البته سعی نموده ایم نقاطی را تعیین کنیم که در آن امکان پیاده روی وجود دارد.

سیف درباره تورهای نیم روزه تهران گردی نیز اضافه نمود: این تورها در سالهای گذشته نیز وجود داشت. سال جاری وضعیت مالی کشور چندان مناسب نیست. به همین دلیل سعی نموده ایم تا قیمت این تورها به گونه ای پیش بینی گردد که هم همه سلایق را در نظر گرفته گردد و هم از آن استقبال گردد.

رئیس ستاد گردشگری اضافه نمود: این تورها حداقل 23 هزار تومان و حداکثر 60 هزار تومان قیمت دارند.

وی ادامه داد: در این جهتها، موزه ها و مناطق دیدنی تهران بازدید خواهند شد که برای ثبت نام در آنها از روز 28 اسفند تا آخر تعطیلات عید مردم می توانند به سایت https://vizet.tehran.ir و یا شماره تلفن 137 اقدام نمایند.

رئیس ستاد گردشگری توضیح داد: همچنین در 11 مبادی ورودی شهر تهران کانترهای اطلاع رسانی نصب خواهد شد. در کنار این کانترها برای حضور امداد و نجات، پلیس و اورژانس جانمایی شده است. در این کانترها اطلاعات گردشگری، بروشور و نقشه ها به همراه راهنما به گردشگران اطلاعات لازم داده خواهد شد. غیر از این 11 نقطه در سراسر شهر تهران نیز 11 کیوسک اطلاع رسانی به گردشگران این خدمات را خواهد داد.

وی گفت: نقشه ای که در این نقاط توزیع می گردد نقشه گردشگری شهر تهران است که با کاغذ سنگ تهیه شده است.

سیف اعلام کرد: در شهر تهران هتل ها و مراکز اقامتی 50 درصد تخفیف می دهند. در سالهای گذشته شهرداری تهران سوله های مدیریت بحران را به عنوان اقامتگاه تجهیز نموده بود. این موضوع مورد مخالفت هتلداری قرار گرفته بود. آنها اعلام می کردند که باوجود تخفیف در هتل ها اما شهرداری فضایی را ایجاد نموده که گردشگران از این مراکز استفاده ننمایند و در واقع رقیب ما شده است. به همین دلیل ما این کار را سال جاری انجام ندادیم ولی برای استراحت چند ساعته مسافران در سطح شهر، نقاطی پیش بینی شده است که افراد بتوانند استراحت کوتاه مدت داشته باشند.

وی گفت: 30 مقصد گردشگری تهران روی بیلبوردها و عرشه پل ها معرفی خواهد شد.

رئیس ستاد گردشگری گفت: تهران معمولاً نقطه عبور گردشگران خارجی بوده است. بسیاری از افراد تصور می کردند که نمی توان زیاد در این شهر اقامت کرد. چون جاذبه ای شاید نداشته باشد. در صورتی که این موضوع درست نیست. از لحاظ موزه ای تهران جاذبه های زیاد دارد و تنوع آثار در آن بسیار زیاد است.

سیف گفت: تهران همواره با مشکل آلودگی و ترافیک را داشته است اما در عید این دو مشکل را ندارد و بهترین نقطه برای سفر خواهد بود.

وی توضیح داد: ما با شهرداری قزوین نیز تفاهم نامه ای امضا نموده ایم. این تفاهم نامه در راستای تفاهم با کلانشهرهای ایران است تا بتوانیم با آن 17 شهر تبادل تجربه و گردشگر انجام دهیم. قزوین در این حوزه بسیار خوب عمل نموده است و یک گذرگاه به مقصد تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برنامه نوروزی ستاد گردشگری شهرداری در سال 98 اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه نوروزی ستاد گردشگری شهرداری در سال 98 اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید