تأسیس شورای عالی عشایر و توسعه روستایی

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، رئیس جمهور تصویب نامه شورای عالی اداری درباره تشکیل شورای عالی عشایر و توسعه روستایی را ابلاغ کرد.

تأسیس شورای عالی عشایر و توسعه روستایی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ ورزشی چلسی، حسن روحانی رئیس جمهور تصویب نامه شورای عالی اداری درباره تشکیل شورای عالی عشایر و توسعه روستایی را ابلاغ کرد.

بر اساس پیگیری های معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و به استناد مصوبه یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه شورای عالی اداری به منظور هماهنگی در سیاستگذاری، برنامه ریزی و رسیدگی به امور روستایی و عشایری در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، شورای عالی عشایر و توسعه روستایی تأسیس شد.

در همین زمینه، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: شورای عالی عشایر و توسعه روستایی، سیاستگذاری، برنامه ریزی راهبردی و نظارت بر فعالیت های دستگاه های اجرایی در امور مالی، اجتماعی و فرهنگی مناطق روستایی و عشایری کشور را بر عهده داشته و تقویت اقتصاد این مناطق و یکپارچه سازی ظرفیت نهاد های عمومی غیر دولتی، خیرین و موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد از رویتکرد های اساسی این شورا می باشد.

وی اضافه کرد: در این شورا که با حضور وزرای وزارتخانه ها و رؤسای سازمان های ذیربط تشکیل می شود؛ معاون اول رئیس جمهور ریاست شورا را عهده دار بوده و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به عنوان دبیر شورا مشخص شده است.

نشست خبری معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور روز دوشنبه ساعت 8:30 در ساختمان معاونت توسعه روستایی برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تأسیس شورای عالی عشایر و توسعه روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأسیس شورای عالی عشایر و توسعه روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید