تعرفه 60 میلیارد دلاری چین بر کالاهای آمریکا، طرح شکایت درWTO

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، رویترز نوشت: جنگ تجاری واشنگتن-پکن در حال عمیق تر شدن است و بعد از وضع تعرفه 200 میلیارد دلاری آمریکا بر روی کالاهای وارداتی چینی همانطور که انتظار می رفت، چین در اقدامی تلافی جویانه 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی را مشمول تعرفه اضافی کرد.

تعرفه 60 میلیارد دلاری چین بر کالاهای آمریکا، طرح شکایت درWTO

این در حالی است که پیش از این ترامپ اعلام نموده بود که اگر چین اقدام به تلافی کند یک تعرفه 267 میلیارد دلاری دیگر بر روی کالاهای چینی وضع خواهد نمود. بر همین اساس، دولت ترامپ در روز دوشنبه تعرفه جدید 10 درصدی را در حدود 200 میلیارد دلار بر روی کالاهای چینی وضع کرد و از بیست و چهارم ماه جاری میلادی اجرا خواهد شد و ممکن است این تعرفه ها تا انتها امسال میلادی تا 25 درصد هم افزایش پیدا کند.

وزارت دارایی چین در بیانیه ای خاطرنشان کرد که چین مجبور به پاسخ به اقدامات یکجانبه و سیاست حمایتی آمریکا است و چاره ای جز پاسخ با افزایش تعرفه بر روی کالاهای آمریکایی ندارد. پکن قرار است 5 هزار و 207 کالای آمریکایی را بین 5 تا 10 درصد مشمول تعرفه اضافی کند. تعرفه اضافی هر دو کشور علیه یکدیگر از بیست و چهارم ماه جاری میلادی اجرا خواهد شد.

تاکنون آمریکا 50 میلیارد دلار تعرفه بر روی کالاهای چینی وضع نموده تا پکن را مجبور به تغییر رویه در سیاست تجاری و انتقال فناوری خود کند. بر پایه این گزارش، به دنبال وضع تعرفه های 200 میلیارد دلاری آمریکا علیه چین، پکن در مورد اقدام اخیر واشنگتن به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد. همچنین جک ما مالک علی بابا که به تازگی از مدیریت ارشد این شرکت کناره گیری نموده، گفت: ممکن است جنگ تجاری میان آمریکا و چین نه 20 روز یا 20 ماه بلکه 20 سال به طول بیانجامد و بر روی شرکت های خارجی و چین تاثیر منفی و سریع داشته باشد.

سفر با تور چین تجربه ای تکرار نشدنی.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعرفه 60 میلیارد دلاری چین بر کالاهای آمریکا، طرح شکایت درWTO" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه 60 میلیارد دلاری چین بر کالاهای آمریکا، طرح شکایت درWTO"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید