دادگاه ژاپن با تعطیلی راکتورهای هسته ای اوهی مخالفت کرد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، خبرنگاران: دادگاهی در ژاپن با درخواست مطرح شده در مورد تعطیلی رآکتورهای هسته ای اوهی دو رآکتور فعال در این کشور مخالفت نموده است.

دادگاه ژاپن با تعطیلی راکتورهای هسته ای اوهی مخالفت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ورزشی چلسی به نقل از رویترز؛ در حالی که دو سال از وقوع فاجعه هسته ای نیروگاه فوکوشیما می گذرد، دادگاهی در ژاپن برای نخستین بار در دو سال اخیر با تعطیلی دو رآکتور هسته ای این کشور مخالفت نموده است.

مخالفان فعالیت های هسته ای در ژاپن کوشش زیادی را شروع نموده اند تا فعالیت دو رآکتور هسته ای واقع در غرب این کشور متوقف گردد چرا که بخش هایی از این نیروگاه اتمی در بالای گسل فعال زلزله قرار گرفته است و این مساله در تضاد با قوانین ژاپن در مورد مکان های ایجاد نیروگاه های هسته ای است.

سخنگوی شرکت کانسای الکتریک بهره بردار اصلی این دو رآکتور روز سه شنبه از رد درخواست متوقف شدن فعالیت این دو رآکتور از سوی دادگاهی در ژاپن خبر داده است.

وقوع فاجعه هسته ای فوکوشیما که بدترین حادثه هسته ای در 25 سال گذشته به شمار می رود موجب شد تا فعالیت کلیه رآکتورهای هسته ای ژاپن به تدریج متوقف گردد و فعالیت کلیه نیروگاه های هسته ای ژاپن تا ماه می 2012 میلادی به طور کامل متوقف شد. این برای نخستین بار از سال 1970 میلادی بود که ژاپن هیچ گونه برق هسته ای فراوری ننموده است.

این مساله موجب شد تا هزینه واردات سوخت ژاپن به شدت افزایش یابد چرا که شرکت های فراوری نماینده برق مجبور به خرید بیشتر گاز، نفت و زغال سنگ شدند تا کمبود فراوری برق هسته ای را جبران نمایند.

برق هسته ای بیش از 30 درصد انرژی مورد احتیاج ژاپن را تشکیل می داده است. تصمیم دولت ژاپن برای شروع به کار مجدد رآکتورهای اوهی با مخالفت شدید فعالان ضد فعالیت های هسته ای روبرو شده است و موجب شد تا بزرگترین راهپیمایی در دهه های اخیر در ژاپن برگزار گردد.

نظرسنجی های اجرا شده توسط رسانه های گروهی ژاپن نشان می دهد که اکثریت مردم این کشور خواهان متوقف شدن کلیه فعالیت های هسته ای تا سال 2030 هستند.

منبع: تسنیم

به "دادگاه ژاپن با تعطیلی راکتورهای هسته ای اوهی مخالفت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه ژاپن با تعطیلی راکتورهای هسته ای اوهی مخالفت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید