در جلسه شورای امنیت درباره اجرای برجام چه گذشت؟

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، فارس نوشت:شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد آدینه (به وقت تهران) برای بحث درباره هشتمین گزارش آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان درباره اجرای قطعنامه شماره 2231 در تأیید برجام تشکیل جلسه داد.

در جلسه شورای امنیت درباره اجرای برجام چه گذشت؟

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد آدینه (به وقت تهران) برای بحث درباره هشتمین گزارش آنتونیو گوترش، دبیر کل این سازمان درباره اجرای قطعنامه شماره 2231 در تأیید برجام تشکیل جلسه داد.

رزماری دی کارلو، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور سیاسی در این جلسه از ایران خواست از انجام آزمایش موشکی خودداری کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره حمله به تأسیسات نفت عربستان سعودی گفت که سازمان ملل در حال حاضر نمی تواند به طور مستقل ایرانی بودن سلاح های مورد استفاده در این حملات را تأیید کند. دی کارلو در عین حال تأکید کرد که سازمان ملل در مراحل اولیه تحقیقات است. او گفت که دبیر کل سازمان ملل در زمان مقتضی یافته های بیشتر در این خصوص را در اختیار شورا خواهد گذاشت.

نماینده انگلیس گفت لندن مراتب تأسف خود را در مورد اقدام آمریکا در خروج از برجام را به مقام های ارشد این کشور ابراز نموده و اثراتی را که تحریم های آمریکا بر اقتصاد ایران دارد درک می نماید.

وی تأکید کرد که انگلیس به برجام پایبند خواهد ماند. او گفت که این توافق برای معماری منع اشاعه اهمیت دارد و بهترین روش برای جلوگیری از ایران مسلح به سلاح هسته ای است.

نماینده اتحادیه اروپا گفت تصمیم آمریکا برای عدم تمدید کامل معافیت های مربوط به پروژه های منع اشاعه می تواند تبعات منفی زیادی از لحاظ امنیتی داشته باشد.

کلی کراف، نماینده آمریکا مدعی شد هشتمین گزارش دبیر کل سازمان ملل شامل مجموعه ای از فعالیت های ایران است که با بی توجهی به قطعنامه های شورای امنیت اجرا شده اند.

کرافت بار دیگر ایران را به دست داشتن در حمله به تأسیسات نفت عربستان سعودی در روز 14 سپتامبر متهم کرد و گفت: تنها ایران می توانست حمله ای با این پیچیدگی و وسعت انجام دهد.

نماینده آمریکا مدعی شد ایران با نقض قطعنامه 2231، منطقه خاورمیانه را پر از سلاح نموده است.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "در جلسه شورای امنیت درباره اجرای برجام چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در جلسه شورای امنیت درباره اجرای برجام چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید