فیلتر هوای ایران ساخت آسیب ذرات گرد و غبار و آلودگی به تجهیزات نیروگاهی را کاهش داد

به گزارش وبلاگ ورزشی چلسی، فیلتر هوای تولیدشده با کمک نانوفناوری برای محافظت از آسیب به قطعات تجهیزات نیروگاهی از طریق ذرات گرد و غبار و آلودگی و دیگر ذرات مضر در هوا به کار می رود.

فیلتر هوای ایران ساخت آسیب ذرات گرد و غبار و آلودگی به تجهیزات نیروگاهی را کاهش داد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ورزشی چلسی، فیلتر هوا برای کاهش آسیب به قطعات تجهیزات نیروگاهی ساخته شد. کاربرد اصلی این فناوری در سیستم های تصفیه هوای توربین های گاز مجهز به سیستم پالس کلینینگ است. این محصول با تکنیک نانو سطح الیاف سلولزی و یا مصنوعی با لایه ای از الیاف نانو به روش الکتروریسی پوشانده می شود. برای بهبود عملکرد و راندمان فیلتر از الیاف الکتروریسی استفاده می شود. این فناوری در شرکت تولیدی و صنعتی بهران فیلتر ایران ساخت شد ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد حمایت قرار گرفت.

این فناوری در حین حال که باعث افزایش راندمان جذب گرد و غبار می شود؛ افت فشار زیادی ایجاد نمی کند. الیاف الکتروریسی شده دارای قطر کمتر از 100 نانومتر بوده است و سطح کاغذ فیلتر معمولی را به صورت یکنواخت پوشش می دهند. میزان راندمان فیلتراسیون، این محصول مطابق با استاندارد های بین المللی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

با توجه به نتایج آزمون های اجرا شده میزان راندمان جذب گرد غبار برای فیلتر نانو نسبت به فیلتر معمولی بهبود یافته است. برای مثال میزان جذب ذراتی با سایز 2 میکرون در کاغذ فیلتر معمولی حدود 70 درصد و برای فیلتر نانو حدود 96 درصد است.

پوشش دهی فیلتر کاغذ معمولی با الیاف الکتروریسی باعث ایجاد افت فشار عبوری از فیلتر می شود. با توجه به آزمون های اجرا شده، میزان افت فشار در نمونه کاغذ فیلتر نانو نسبت به کاغذ معمولی به میزان ناچیزی بوده است. فیلتراسیون عمقی، که در آن ذرات، بسته به میزان خود در لایه های مختلف کاغذ فیلتر، جداسازی می شوند، فیلتراسیون سطحی، که در آن همه ذرات در سطح کاغذ فیلتر جداسازی می شوند.

در شرکت بهران فیلتر، کاغذ فیلتر مصرفی قبل از شروع عملیات چین کن، با استفاده از دستگاه الکتروریسی و به وسیله دستگاه الکتروریسی با لایه ای از الیاف پلیمری (از جنس پلی آمید) با قطر کمتر از 100 نانومترنانومتر پوشش داده می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فیلتر هوای ایران ساخت آسیب ذرات گرد و غبار و آلودگی به تجهیزات نیروگاهی را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلتر هوای ایران ساخت آسیب ذرات گرد و غبار و آلودگی به تجهیزات نیروگاهی را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید